آرزوهایت را باور کن

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 184.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 69
6,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

با مطالعه کتاب آرزوهایت را باور کن نوشته پیر فرانک، گام به گام به موفقیت نزدیک تر می شوید و با برآورده شدن آرزوها حس اطمینان، قوت قلب و اعتماد به نفس تان نیز افزایش می یابد. پیر فرانک به ما می آموزد یک زندگی سعادتمندانه را چگونه بنا کنیم.

زندگی را به طور کامل خودت می سازی؛ در بهترین وقت و زمان، درست آنچه نیاز داری، به دست می آوری. همسر ایده آل، شغل مناسب، ماشین مدل بالا، خانه مجلل را چه کسی دوست ندارد! آن ها نباید در حد آرزو باقی بمانند، باید هر چه زودتر به مرحله ظهور در آیند و این حق توست! پیر فرانک در کتاب آرزوهایت را باور کن هفت قاعده کلی را به ما می آموزد که چگونه بتوانیم آرزوهایمان را باور کنیم، به صورتی که هر چه سریع تر بر آورده شوند.

پیر فرانک (Pierre Franckh)، از کودکی به عنوان بازیگر تئاتر و فیلم در تلویزیون، فعالیت هنری داشته است. در سال 1958 در سینما مشغول فعالیت شد و تاکنون در 200 فیلم تلویزیونی ایفای نقش کرده و از سال 1996 به کارهای سناریونویسی، کارگردانی و نوشتن کتاب های مختلف روان شناسی پرداخته است.

در بخشی از کتاب آرزوهایت را باور کن (Erfolgreich wunschen: 7 Regeln wie Traume wahr werden) می خوانید:

داشتن همسر ایده آل آرزوی هر انسانی است؛ اگر کسی پیدا شود که مناسب فیزیک بدن من باشد، مرا درک کند، مرا دوست داشته باشد. داشتن همسر خوب تاثیر بسزایی در سرشت و آینده ما دارد؛ ولی قبل از آن باید از خود به درستی سوال کنیم: «در حقیقت من به دنبال چه چیز می گردم و چه چیزی می خواهم»، این روند به آن معناست که او چه خصوصیات و ویژگی هایی باید داشته باشد. برای ازدواج ضرب المثلی است: «خوب و به درستی بنگر؛ با چه کسی برای ابد پیمان زناشویی می بندی... »

بنابراین باید بگوییم:

«خوب بنگر و امتحان کن، هر آنچه تو آرزوی می کنی، همان برایتان محقق خواهد شد.»

به طور دقیق مهم این است که بر اساس چه انگیزه هایی پیش می رویم، باید از خود بپرسیم: «چرا به دنبال چنین همسری هستی؟ او چه چیزی می خواهد به تو بدهد که تو نداری؟» گاهی در همسر رویایی خود همان چیزهایی را می بینیم که کمبود آن را در وجود خود احساس می کنیم، برای مثال: «من به دنبال کسی هستم که بدون قید و شرط مرا دوست داشته باشد». در حقیقت این روند به آن معناست: «من دوست داشتنی به نظر نمی رسم»، «ارزش دوست داشتن ندارم»، «خودم هم از خودم خوشم نمی آید»، خیلی از افراد به دنبال همسری می گردند که بدون قید و شرط او را دوست داشته باشند، این افراد به طور دقیق کسانی هستند که از خود متنفرند و خود را قبول ندارند. بنابراین باید به این گونه افراد خاطر نشان کرد؛ در ابتدا خود را همان طور که هستند با تمام کمبودها و ویژگی ها دوست داشته باشند.

باید این گونه افراد به خود بگویند: «زیبا و دوست داشتنی هستیم، سرانجام فرد مورد نظرم با همین خصوصیات منحصر به فرد به سراغ من خواهد آمد. من اجازه نخواهم داد از طریق موانعی که برای خود ایجاد کرده ام، نیرو و قدرت من کاهش یابد؛ پس ابتدا باید این موانع را کنار بزنم و عشق واقعی را در درون خود جاری سازم»، بنابراین زمانی که بتوانیم خود را خوب و به طور کامل بشناسیم، در حقیقت می توانیم همسر ایده آل خود را پیدا کنیم، این که فقط کسی مرا دوست داشته باشد، نمی تواند همسر ایده آل من باشد.

بلکه باید او را در وجود خود جستجو کنیم، همان چیزی که در حقیقت نیاز داریم، نه بر اساس کمبودهایمان. این جاست که دیگر نیازی به جستجو همسر ایده آل نیست، بلکه به طور طبیعی پیدا شده است. با این وجود باید در نظر داشته باشیم برای رفع نیازهای واقعی مان و برای محقق شدن آرزوهایمان، نباید شخص دیگری را تحت فشار بگذاریم تا بر خلاف میل باطنی اش کاری انجام دهد که جبران ناپذیر باشد. ما نیز نباید در جستجوی آن باشیم که خود را قربانی دیگری کنیم، بلکه باید به طور متقابل هر دو نفرمان با رضایت یکدیگر به یک نقطه توافق و تفاهم برسیم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 69

کنگره : BJ1500‭‬ ‭/آ4‏‫‭ف43 1395

دیویی : 131

کتابشناسی ملی : 4057338

شابک : ‏‫‭978-964-236-698-9‬‬‬

سال نشر : 1395

نظرات