× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

رقص روی یک پا

خاطرات اسماعیل یکتایی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 518

کنگره : DSR1629‭‬ ‭/ی76‏‫‬‮‭ر7 1395

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 4255642

شابک : 978-600-03-0414-0‬

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

دریافت این اثر

کتاب‌الکترونیکی 9,000 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

خاطرات این کتاب از زمان کودکی تا آزادی اسماعیل یکتای لنگرودی است که مسایلی از جمله خاطرات کودکی، جنگ و جبهه، لحظه های اسارت و... را شامل می شود.
یکتای لنگرودی در میدان مین روی مین ضد نفر رفته و پای چپشان قطع می شود و بعد اسیر شده و دو سال و نیم در اسارت به سر می برند.
فرهنگ ایثار و مقاومت باید میان نسل امروز و فردا احیا و ترویج شود.

بر خلاف خیلی از بچه های هم سن و سالم، دوست داشتم تابستا نها به جای اینکه توی محله پرسه بزنم، کار کنم. از آخرین روزهای مدرسه به جان مادرم می افتادم که برایم آلاسکا درست کند. وقتی آلاسکا درست میشد، سفارش میکرد که: «اسماعیل هرجا میری، انزلی محله نرو. » نگرانی مادر بی دلیل نبود؛ در «انزلی محله » بچه های کم سن وسال، سیگار به دست گوشه ای جمع می شدند و به قول خودشان پاتوق می کردند و اگر غریبه ای رد میشد، طوری نگاهش می کردند که انگار محله ارث پدرشان است.

نگاهشان که می کردی، دعوایی راه می انداختند که بیا و ببین. اما میان همین ها هم میشد بچه های خوبی را پیدا کرد و با آنها رفیق شد. از همان نخستین روزهای تابستان، یخدان را برمی داشتم و آلاسکاها را داخلش می ریختم و از محله خودمان راه می افتادم و برای اینکه تنها نباشم سراغ چند نفر از بچه ها می رفتم و آنها را با خودم همراه می کردم تا اگر دعوا شد کم نیاوریم.

کتاب‌الکترونیکی

9,000 تومان

حجم : 5.7 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 504