کتاب عادت های کوچک

عادت های کوچک تر، نتایج بزرگ تر

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی عادت های کوچک

حجم دانلود: 823.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 151

معرفی کتاب عادت های کوچک

کتاب عادت های کوچک به شما در افزودن عادت های رفتاری سالم زندگی تان کمک می کند. گاهی اقدام هایی کوچک می توانند تاثیراتی شگرف بر زندگی شما داشته باشند. استفن گایز در این اثر به خوبی این تاثیرات عمیق را به تصویر کشیده است.

مغز انسان نسبت به تغییرات کُند عمل می کند. راهبرد عادت های کوچک، شما را قادر می کند که هر روز یک الی چهار عمل راهبردی کوچک را در پیش بگیرید. احتمال اینکه این کارها شکست بخورند و کنار گذاشته شوند، بسیار کم است. این کارها دو هدف را دنبال می کنند؛ اول اینکه شما را برای انجام آن ها تحریک می کنند و دوم اینکه به عادت های کوچک تبدیل می شوند.

کتاب عادت های کوچک (Mini Habits) هفت بخش اصلی دارد. سه بخش اول این کتاب در مورد ساخت عادت، مغز، نیروی اراده، انگیزه و ارتباطی است که این موارد با هم دارند. دو بخش بعدی به بحث در مورد نتایج علمی و منطقی طرز استفاده بهینه از این اطلاعات می پردازد. سه بخش آخر روش به کارگیری آن ها را نشان می دهد.

استفن گایز (Stephen Guise) در این کتاب تعهد می دهد که تمرین و تکرار موفقیت می تواند هر عادت کوچکی را تبدیل به یک الگوی درازمدت در زندگی کند. زیبایی مفهوم او در سادگی آن نهفته است.

گزیده کتاب عادت های کوچک 

 مغز انسان نسبت به تغییرات کُند عمل می کند، ثبات را ترجیح می دهد و دارای چهارچوب ها و روزمرگی هایی است که براساس آن ها به جهان اطرافش پاسخ می دهد. بعضی اوقات داشتن مغزی که در برابر تغییرات کند عمل می کند، ناامیدکننده است اما در کل این ویژگی می تواند مفید باشد. تصور کنید اگر شخصیت و زندگی تان یک شبه تغییر می کرد، قطعاً عقل خود را از دست می دادید.

وقتی بتوانید با موفقیت عادتی صحیح و سالم ایجاد کنید، همه چیز راحت تر می شود. این گونه است که می توانید صبح از خواب بیدار شوید، صبحانه ای سالم بخورید و بی آنکه لازم باشد با مغز خود وارد جنگ شوید، به باشگاه بروید. می توانید بهترین کارها را با کمترین تلاش انجام دهید. این مسئله برای خیلی ها مثل یک رؤیا است. این افراد تنها جنبه منفی ثبات و پایداری را می شناسند؛ جنبه ای از ذهنشان را که آن ها را مجبور به خوردن غذاهای نامناسب، تماشای تلویزیون، سیگار کشیدن و جویدن ناخن هایشان می کند. اما عادت های خوب به همان  اندازه ای که عادت های بد می توانند وحشتناک باشند، عالی و فوق العاده هستند. 

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب عادت های کوچک

مشخصات کتاب عادت های کوچک

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 151

کنگره : BF335‏‫‬‮‭/گ2ع2 1397

دیویی : 158/1

کتابشناسی ملی : 5035411

شابک : 978-964-236-885-3

سال نشر : 11397

نظرات درباره کتاب عادت های کوچک

98930****7194

درواقع تعیین هدف بدون عمل برای رسیدن به آن، به اعتمادبه نفس آسیب می رساند.

1398/7/19

پاسخ