1 / 3

دانلود کتاب قلبمان را به روی مردان بگشاییم

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 1.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 328
13,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

سوزان جفرز در کتاب قلب مان را به روی مردان بگشاییم تجربه های خود را با شما در میان می گذارد و خرد، بینش و توصیه هایی عملی به شما ارائه می دهد تا ابتدا حسی خوشایند به خود و سپس به رابطه تان پیدا کنید.

کتاب قلب مان را به روی مردان بگشاییم (Opening our hearts to men) برای هر زن و مردی که می خواهد عشق بیشتری را به زندگی خود وارد کند ضروری است.

دکتر سوزان جفرز (Susan Jeffers) روان درمانگر، سخن گو و برگزار کننده همایش ها و سمینارهای متعدد است. او کتاب های معروف زیادی نوشته است، کتاب هایی چون ترس را تجربه کنیم و به هر تقدیر دست به اقدام بزنیم، ماورای ترس، عشق ماندگار، به راستی زندگی باشکوه است، از آن جمله اند. جفرز به میلیون ها تن در سراسر جهان کمک کرده است تا بر ترس های خود فائق آیند، روابط خود را بهبود بخشند و با عشق و اطمینان زندگی را ادامه دهند. وی درباره ی این کتاب می گوید:

احتمالاً وقتی برخی از شما عنوان این کتاب را می خوانید، از خود می پرسید: «چرا ما باید قلب هایمان را به سوی آن ها بگشاییم؟ چرا آن ها قلب هایشان را به سوی ما نگشایند؟» هدف من از انتخاب این عنوان به هیچ وجه این نبوده است که بگویم مردان کامل هستند اما زن ها باید خود را تغییر دهند. حقیقت این است که همه ما باید برای تبدیل شدن به انسان هایی دوست داشتنی تر هم برای خودمان، هم برای دیگران تلاش کنیم. کتاب قلب مان را به روی مردان بگشاییم را از بعد زنانه وجودم نوشتم زیرا به عنوان یک زن، بهتر می فهمم زنان چه برداشتی از خود و از مردها دارند. همچنین تجربه های شخصی و تخصصی ام نشان داده است که بسیاری از ما فرصت های شاد بودن را از خود می گیریم. لذا این کتاب با هدف سرکوب زنان نوشته نشده است، بلکه برعکس هدف از نگارش آن، تقویت قدرت درونی و درک بهتر زیبایی های خویش و جهان اطراف مان است.

قطعاً مردان نیز از مفاهیم و تمرین های این کتاب بهره خواهند برد و چیزهای زیادی در مورد کارکرد ذهن زنانه خواهند آموخت. در کتاب حاضرر، بسیاری از تجربه های شخصی مرا خواهید دید. تجربه هایی برخاسته از رنج سرطان سینه، طلاق و نداشتن اعتماد به مردان تا دستیابی به گنج خودشناسی که در نهایت فرصت یک رابطه غنی و خوشایند را برایم فراهم کرد. ارزشمندترین دستاوردم در طول این سال ها، رسیدن به این دیدگاه بود که ما قادر نیستیم رفتار دیگران را تغییر دهیم اما می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم تا جهانی بهتر و زیباتر برای خودمان بسازیم.

شنیده ام که تفاوت بین موش و انسان این است که وقتی موش به این نتیجه می رسد که پنیری در انتهای تونل وجود ندارد، دست از جست وجو برمی دارد، اما انسان ها اینگونه نیستند. ما به رغم این حقیقت که چیزی در انتهای تونل وجود ندارد، دست از تلاش برنمی داریم! قطعاً بسیاری از تجربه های عاشقانه ما همین موضوع را اثبات می کند.

خانم دکتر باربارا دی آنجلیس در مورد این کتاب می گوید: «سرانجام کتابی دیدم که مردان را دشمن زنان فرض نکرده است و به زنان راهکارهایی عملی برای خلق یک رابطه شایسته داده است.»

جملات برگزیده ی کتاب قلب مان را به روی مردان بگشاییم:

- انتخاب با ماست. یا باید سلیقه و رفتار خود را تغییر دهیم و مردانی صمیمی بیابیم یا باید با همین مردان بسته کنار بیاییم و غر نزنیم.

- به جای شکایت کردن از روزگار اقدام کنید. وقتی از مسیر قربانی بودن بیرون آمدید، می فهمید که چه مسیرهای زیبا و جذاب دیگری نیز هست.

- وقتی احساس بهتری از خودمان داشته باشیم، برای تغییر شرایطی که در خدمت رشد ما نیست، به روشی مناسب واکنش نشان می دهیم.

- نمی توانیم مردان را به این خاطر که روی خواسته هایمان پا می گذارند سرزنش کنیم. ما فقط می توانیم حواسمان را جمع کنیم که در مسیر اشتباهی حرکت نکنیم و برای خواسته هایمان احترام قائل شویم.

- بیرون آمدن از منطقه امن و رویارویی با جهان پیرامون گاهی فریادهای ساکت وحشت را به همراه دارد، اما یقین بدانید که با عقب رفتن و پا پس کشیدن به هیچ یک از خواسته هایمان نخواهیم رسید. اگر برگردیم فقط و فقط صدای نومیدی را می شنویم.

- همیشه به زنان گفته می شود که اگر می خواهند مردی بیابند باید کمی استانداردهایشان را ساده تر و ضعیف تر کنند. به نظرم اصلاً نیاز به این کار نیست، بلکه باید قلب هایمان را برای دیدن زیبایی های درونی دیگران وسعت بخشیم. من اسم این کار را ارتقای استانداردها می نامم.

در بخشی از کتاب قلب مان را به روی مردان بگشاییم می خوانیم:

صمیمیت، احساسی است که وقتی زن و مرد قلب و ذهن شان را به سوی هم می گشایند، رخ می دهد. آن وقت یکدیگر را به طور کامل می پذیرند و هر آنچه را دیگری می گوید می شنوند و هر آنچه را او احساس می کند حس می کنند. در بهترین حالت، صمیمیت حسی از پیوند جان و روح دو انسان است.

این تعریف را عبارت به عبارت مرور کنید و در تمام طول این فصل آن را به خاطر داشته باشید. همان طور که به خوبی می دانید، این تعریف شباهت بسیار کمی به نوع ارتباطی که امروز بر روابط زن و مرد حاکم است دارد!

باب مندل، در کتاب خود دو قلب بهتر از یک قلب است، به جای استفاده از کلمه intimacy به معنای صمیمیت، کلمه into-me-see را به معنای درونم را ببین با همان وزن و خوانش ابداع نمود. این کلمه با تعریف من از صمیمیت به خوبی هماهنگی دارد. منظور از گشایش قلب و صمیمی شدن این است که به دیگری اجازه دهیم هر آنچه هستیم را ببیند و به عمیق ترین لایه های درونی ذهن و جان ما راه یابد.

با توجه به این تعاریف، آیا ما زنان می توانیم کسانی را در زندگی خویش تا این حد صمیمی معرفی کنیم؟ قطعاً می توانیم و آن ها دوستان خانم ما هستند. سطح ارتباطی که ما با بسیاری از خانم های دیگر داریم، بسیار عمیق و صمیمی است و چرا نباشد؟ هرچه باشد ما همگی مسیر زن بودن را به طور مشابه طی کرده ایم و در این مسیر تجربیات مشابهی نیز داشته ایم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 328

کنگره : ‏‫‬‭HQ۸۰۱‏‫‬‭/ج۷ق۸ ۱۳۹۶

دیویی : 306/7

کتابشناسی ملی : 4851564

شابک : ‏‫‭978-964-236-871-6‬‬

سال نشر : 1396

نظرات