کتاب روشنای خاطره ها

بازخوانی چهل خاطره کوتاه جنگ با یادداشت های مرتضی سرهنگی

3 از 2 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 980.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 296
تعداد صفحات نسخه دیجیتال : ‏‫‬‮‭301

خلاصه کتاب روشنای خاطره ها

معرفی کتاب روشنای خاطره ها

مرتضی سرهنگی در کتاب روشنای خاطره ها در خلال روایت چهل خاطره کوتاه برگزیده از میان کتاب های منتشر شده توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، درباره راوی این داستان ها و نیز موقعیت بازگویی آن و خاطره نگار آن توضیحاتی ارائه کرده است.

سرهنگی در مقدمه خود درباره کتاب روشنای خاطره ها می نویسد: گفتن ندارد؛ ناگزیرم بنویسم. بنویسم همه این سال هایی که روی این صندلی نشسته ام و رفت و آمد خاطره های کوچک و بزرگ را روی میز کارم می بینم، گاهی به یکی شان دل می بندم. غریبه که نیستید، وقتی چشم توی چشم می شویم، نمی توانم بروم به صفحه بعد. تصویر همان چند صفحه را که دلبری کرده است، کنار می گذارم، دوباره و چندباره می خوانمش و یادداشت کوچکی برایش می نویسم.

حالا همه آن خاطره ها را یک جا در این کتاب روشنای خاطره ها می گذارم پیش رویتان، خودش قصه ای است و قصه کوتاهی هم من برایش نوشته ام که می خوانید. غریبه که نیستید، معلوم است دست من به همه خاطره ها نمی رسد. گذر خیلی از خاطره ها هم به مسیر میز کارم نمی خورد و نیامدند. آن هایی را آوردم که با هم بروبیایی داشتیم. با همه این خاطره ها گاهی روزهای تلخ و شیرینی داشتم اما از همه شان لذت بردم...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 296

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : ‏‫‬‮‭301

کنگره : ‏‫‬‮‭DSR1625‏‫‬‮‭/س48چ4 1398

دیویی : ‏‫‬‮‭955/08430922

کتابشناسی ملی : 5617004

شابک : ‏‫‬‮‭978-600-03-2966-2

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات