× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور

نوع اثر : کتاب

ناشر : تیسا ساغر مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 293

کنگره : ‏‫B۲۴۳۰ ‭/ل۸۶۴‏‫‬‭ت۴ ۱۳۹۵

دیویی : ‏‫194

کتابشناسی ملی : 3577784

شابک : 978-600-6662-70-1‬‬

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

«هنری لوفر» جامعه شناس و فیلسوفی است که به عنوان پدر دیالکتیک فرانسه شناخته می شود. لوفر اندیشه های تند مارکسیستی داشت و با این پیش زمینه به تئوری های بسیاری در نقد زندگی روزمره پرداخته است.

«آیدین ترکمه» در کتاب «درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور» از اندیشه های مارکسیستی لوفر می گوید. از تاثیر او از سه فیلسوف مهم «نیچه»، «هگل» و «مارکس» که در تئوری هایش مشهود است.

هنری لوفر، بیشتر به نقد زندگی روزمره انسان معاصر می پردازد و از خودبیگانگی های انسان در جامعه بورژوازی می گوید. او سبک زندگی غیر اصیل انسان را در کار و فراغت و تبدیل شدن همه چیز در دنیای امروز به بازار، به گونه ای که حتی فرهنگ هم قابل مبادله و خرید و فروش است، نقد می کند. لوفر، پارادوکس تراژیک انسان امروزی را تکنولوژی می داند که قرار بوده در راستای رهایی انسان عمل کند ولی به عکس منجربه اسارت او شده است.

«درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور» کتابی تاریخی، فلسفی، نشانه شناختی و مارکسیستی است. لوفر بر این اعتقاد است که فضا، محیطی فیزیکی قابل درک است و در عین حال انتزاعی نشانه شناسانه است که، شامل نقشه های ذهنی که جغرافی دانان مطالعه می کنند، می شود. همین طور فضای شرکت ها، برنامه ریزان، سیاست مداران و حتی واسطه ای میان بدن ها و برهم کنش آن ها.

کتاب الکترونیکی

10,700 تومان

حجم : 1.1 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 142