1 / 3

درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور

موضوعات


دانلود کتاب درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 293
10,700 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

«هنری لوفر» جامعه شناس و فیلسوفی است که به عنوان پدر دیالکتیک فرانسه شناخته می شود. لوفر اندیشه های تند مارکسیستی داشت و با این پیش زمینه به تئوری های بسیاری در نقد زندگی روزمره پرداخته است.

«آیدین ترکمه» در کتاب «درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور» از اندیشه های مارکسیستی لوفر می گوید. از تاثیر او از سه فیلسوف مهم «نیچه»، «هگل» و «مارکس» که در تئوری هایش مشهود است.

هنری لوفر، بیشتر به نقد زندگی روزمره انسان معاصر می پردازد و از خودبیگانگی های انسان در جامعه بورژوازی می گوید. او سبک زندگی غیر اصیل انسان را در کار و فراغت و تبدیل شدن همه چیز در دنیای امروز به بازار، به گونه ای که حتی فرهنگ هم قابل مبادله و خرید و فروش است، نقد می کند. لوفر، پارادوکس تراژیک انسان امروزی را تکنولوژی می داند که قرار بوده در راستای رهایی انسان عمل کند ولی به عکس منجربه اسارت او شده است.

«درآمدی بر تولید فضای هانری لوفور» کتابی تاریخی، فلسفی، نشانه شناختی و مارکسیستی است. لوفر بر این اعتقاد است که فضا، محیطی فیزیکی قابل درک است و در عین حال انتزاعی نشانه شناسانه است که، شامل نقشه های ذهنی که جغرافی دانان مطالعه می کنند، می شود. همین طور فضای شرکت ها، برنامه ریزان، سیاست مداران و حتی واسطه ای میان بدن ها و برهم کنش آن ها.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 293

کنگره : ‏‫B۲۴۳۰ ‭/ل۸۶۴‏‫‬‭ت۴ ۱۳۹۵

دیویی : ‏‫194

کتابشناسی ملی : 3577784

شابک : 978-600-6662-70-1‬‬

سال نشر : 1395

فهرست

.

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات