1 / 5

دانلود کتاب نیروی هوایی

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 16.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 32
3,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

«نیروی هوایی» تلفیقی است از نثر موزون و شاعرانه ابراهیمی و لحن کودکانه راوی که نوجوانی است در بحبوبه روزهای انقلاب. نادرابراهیمی این قصه را – که از مجموعه ای به نام ماجراهای انقلاب است - از میان خاطراتی واقعی گردآوری و بازنویسی کرده و به واسطه شناخت دقیق و هوشمندانه اش از دنیای نوجوانان، تسلطش بر قصه نویسی و همچنین نگاه دقیقش به رویدادهای انقلاب، در این بازنویسی ها حد و مرزهای دنیای واقعی و تخیل را رعایت کرده و قصه هایی می نویسد که نه شیوه خاطره گونه اش، انکار کننده وجه ادبی آن است و نه نثر پاکیزه آن چیزی از دنیای ساده نوجوانانه اش می کاهد. «نیروی هوایی» به ماجرای حمله سربازهای شاه فراری به نیروی هوایی و فداکاری و جانفشانی این نیرو ها می پردازد.

قصه از زاویه دید پسری روایت می شود که در پشت صحنه درگیری های خیابانی، از هیچ کمکی به نیرو ها دریغ نمی کند و با شجاعت تمام همه لوازم مورد نیاز مبارزان را از طریق مردم فراهم می سازد.«نیروی هوایی» داستان شش ساعت جنگ خیابانی در روزهای انقلاب است؛ جنگی که در نهایت به پیروزی نیروهای مردمی در کنار نیروی هوایی منجر می شود. تصویرگری های کتاب را کبری ابراهیمی انجام داده که منطبق بر حال و هوای قصه، از شیوه رئالیسم استفاده کرده و به جذابیت کار افزوده است.

ابراهیمی در دو کتاب خود به شغل های گوناگونش پرداخته است: کمک کارگری تعمیرگاه سیار در ترکمن صحرا، کارگری چاپخانه، تحویلداری بانک، صفحه بندی، میرزایی یک حجره فرش در بازار و...
نوشتن از همه مشاغل او دراین چند سطر نمی گنجد. پس باید به این بسنده کرد که ابراهیمی یک «نویسنده» بود و از 1315 تا 1387 (زمان آمدن و رفتنش) بیش از صد عنوان کتاب از خود به یادگار گذاشت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : قصه های انقلاب برای بچه ها و نوجوانان

صفحات کتاب : 32

کنگره : ‏‫‮‬‭‭‬‮‭PIR۷۹۴۳‬‬ /ب۵۸‏‫‮‭ن۹ ۱۳۹۳

دیویی : ‏‫‭۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : 4051819

شابک : 978-964-471-710-9

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات