کتاب دایی جان ورزشکار

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 3.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 32

خلاصه کتاب دایی جان ورزشکار

«دایی جان ورزشکار» داستان یک زرافه کهنسال اما عشقِ ورزش است، آخر او، زمانی گردن زیبا و درازی داشت که بقیه زرافه ها به او حسرت می بردند. دایی جان ورزشکار، پدر «پنج وجبی» را تشویق می کند که بیاید هر روز صبح با او ورزش کند و در این میان اتفاقات جالبی برای هر دوی آنها می افتد. مضمون این داستان، تشویق کودکان به ورزش کردن و دور شدن از تنبلی است.

البته آنچه خواندن این داستان را برای بچه ها لذتبخش می کند، اتفاقات خنده داری است که حین این ورزش ها برای «پنج وجبی» روی می دهد و در واقع ورزش را برای بچه ها تبدیل به یک بازی می کند. در این حین، پاداشی که کودک بعد از انجام این حرکات ورزشی می گیرد، به عنوان انگیزه ای که می تواند کودک را به ورزش کردن تشویق کند، از دید نویسنده پنهان نمانده است.

به هر روی در شرایط امروزی که بچه های ما از همه طرف در محاصره بازی های پشت میزی و رایانه ای و دیجیتالی قرار گرفته اند، زهره پریرخ توانسته در قالب داستان ساده، جذاب، خنده دار و در عین حال آموزنده «دایی جان ورزشکار»، کودکان را به مسئله مهم تندرستی و فواید ورزش کردن و نیز تغذیه درست و پرهیز از مصرف خوراکی های غیرمفید، توجه دهد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : روزهایی که پنج وجبی یک زرافه کوچولوی کوچولو بود

صفحات کتاب : 32

دیویی : دا‬590‬‭پ423د 1392‬

کتابشناسی ملی : 3335241

شابک : 978-600-175-632-0

سال نشر : 1392

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات