1 / 3

گربه یک مهندس است

مجموعه شعر نوجوانان سروده ی کمال شفیعی

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

موضوعات


خرید نسخه چاپی: bookroom.ir

دانلود کتاب گربه یک مهندس است

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 13.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 36
2,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

باید شاعر باشی تا از تصویر درخت در شیشه بانک، گربه های زیر میز، قورباغه ها و کلاغ ها شعری بسازی. از این منظر شاید تمام کودکان شاعرند و شاعرِکودک کارش چیزی نیست جز تقلید کردن از این دنیای شاعرانه. «گربه یک مهندس است» سروده کمال شفیعی رهایی و وسعت دید کودکانه را تا آنجا پیش می برد که یک لنگه جوراب می تواند به گردش برود و در حوض با ماهی ها بازی کند.

راوی گاه کودکی تنهاست که میان خودش و صندلی های پارک در این تنهایی پیوندی احساس می کند و قصه خودش را به نیمکت ها هم تعمیم می دهد. این قصه ساختن از جهان پیرامون، بن مایه اصلی تمام شعرهای کتاب است. دراین تخیل کودکانه هرچیزی، حتی قوطی کنسرو رها شده ای در جوی آب، قصه ای، امیدی، آرزویی و غمی کودکانه دارد.

شعرهای کتاب دریچه های تازه ای به سمت تخیل کودکانه باز می کنند و از کلیشه های مرسوم و تشبیه های رایج فاصله می گیرند. نقطه اوج این تخیل بدیع را شاید بشود در شعری یافت که در آن خودکار و خودنویس با هم قهرند و هر دو روی میزی بیکار افتاده اند، اما یک شب بیداری برای نوشتن شعر، آنها را دوباره به یکدیگر نزدیک می کند.

کمال شفیعی پیش از این نیز بارها در کتاب هایش، از رازوارگی شعرگفتن برای کودکان شعرهایی سروده بود؛ گویی شاعر می خواهد ذهن مخاطبش را گاه از جهان تخیلی کلمات دور کند و به جهان واقعی خود بکشاند. شعرهایی که انگار در ستایش شاعری نوشته می شوند...

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 36

دیویی : ‭۸‮فا‬۱‬‭ش۸۳۱۴گ ۱۳۹۲‬

کتابشناسی ملی : 3337426

شابک : ‏‫‭978-600-175-642-9

سال نشر : 1392

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

فهرست

بادام
پس انداز
سفره ماهی
گربه مهندس است
صندلی من
قورباغه ها
گوش ماهی ها
مهرمهربان
نقاش
نقل های صورتی
هست شاعر عکاس
وانت بهار
مداد من کلاغ است
کاردستی
همکاری

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات