× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

از خوب به عالی

چرا بعضی از شرکت ها جهشی پیروزمندانه دارند اما بعضی دیگر نه؟

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : فاطمه باغستانی

ویراستار : مهسا درویش

صفحات کتاب : 350

کنگره : HD۵۷/۷‏‫‭/ک۲۵‮الف‬۴ ۱۳۹۶

دیویی : 658

کتابشناسی ملی : 4818233

شابک : 978-964-236-864-8

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

با خواندن کتاب از خوب به عالی اثر جیم کالینز، بیشتر باورهای فعلی خود را زیر سوال می برید. این کتاب تعاریفی جدید از واژه هایی چون مدیر عامل قدرتمند، مدیریت، تصاحب و ادغام سازمان ها ارائه می دهد.

در کتاب از خوب به عالی (Good To Great) می فهمیم که متوسط بودن برای موفق بودن کافی نیست بلکه خوب بودن و حرکت به سوی عالی شدن، کلید موفقیت است.

اگر به دنبال مطالعه ای علمی و جذاب برای شناخت عواملی هستید که شرکت های ابرقدرت امروز شکل داده اند، این کتاب را بخوانید.

شاید فکر کنید کتاب ار خوب به عالی نوشتۀ جیم کالینز (James C. Collinse) یک کتاب مدیریتی و مناسب برای صاحبان کسب و کار است؛ اما این کتاب راز رسیدن به عالی ترین جایگاه انسانی و تفکر خلاق را به شما می آموزد. این کتاب به شما یاد می دهد در هر موقعیتی که قرار دارید، می توانید با وسعت بخشیدن نگرش خود، به جایگاهی والاتر دست یابید.

این کتاب، که براساس تحقیقات دقیق و با قلمی عالی نوشته شده است، بیشتر اصول مدیریتی فعلی را زیر سؤال می برد و سبک مدیریتی مقتدرانه، بهره گیری از فناوری های روز و فعالیت هایی چون ادغام و تصاحب شرکت ها را به چالش می کشد و خواننده را با دنیایی جدید و بدیع از اصول مدیریت آشنا می کند و به سوی عالی بودن سوق می دهد.

در بخشی از کتاب از خوب به عالی می خوانیم:

شرکت های از خوب به عالی که از همان ابتدای کار موفق عمل کردند، بسیار کم بودند. دلیلش تا حد زیادی این بود که آن ها به رشد و موفقیت خود واکنشی نادرست داشتند. موفقیت کارآفرینانه مستلزم خلاقیت، قدرت تجسم و جسارت در حوزه های بدیع و ناشناخته و شور و اشتیاقی بی اندازه است. وقتی شرکتی رشد می کند و ابعاد پیچیده تری می یابد، به تدریج از مسیر موفقیت خود منحرف می شود و افراد جدید، مشتریان جدید، سفارشات جدید و محصولات جدید ذهنش را مشغول می کند.

با این همه آشفتگی، آن چیزهایی که روزی بسیار دوست داشتنی و مطلوب بود اکنون به هدفی ناهماهنگ و در هم ریخته تبدیل می شود. نبود برنامه ریزی، نبود نظم مالی، نبود سیستم و هر گونه انضباط و مقررات، تعادل و ثبات سازمان را از بین می برد و مشکلات در همه حوزه ها از جمله مسائل مربوط به مشتری ها، گردش مالی و برنامه ها ظاهر می شود.

کتاب‌الکترونیکی

12,900 تومان

حجم : 4.5 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 350

موضوعات

فهرست

مقدمه
فصل اول: خوب دشمن عالی است
فصل دوم: رهبری سطح پنجم
فصل سوم: ابتدا چه کسی... بعد چه چیزی
فصل چهارم: رویارویی با حقایق بی رحم (اما هرگز ایمان خود را از دست ندهید)
فصل پنجم: مفهوم جوجه تیغی
فصل ششم: فرهنگ انضباط
فصل هفتم: شتاب دهنده های فناوری
فصل هشتم: چرخ پرواز و حلقه نابودی
فصل نهم: از خوب به عالی تا ماندگاری
سخن پایانی: پرسش هایی که تکرار شده اند

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات