× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

بر ذهنتان مسلط شوید

راهنمای سلامت روانی

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : مجید شهرابی

صفحات کتاب : 250

کنگره : ‏‫‭RC۴۵۴‭/ب۴ب۴ ۱۳۹۱ب‬

دیویی : ‏‫‭۶۱۶/۸۹۱‬

کتابشناسی ملی : 2854682

شابک : 978-964-236-455-8‬‬‬

سال نشر : 1391

خلاصه اثر

کتاب بر ذهنتان مسلط شوید: راهنمای سلامت روانی نوشته نیل ال برتون به شما کمک می کند تا هر احساس مرتبط با ترس، نگرانی، ناامیدی یا بیزاری و انزوا را در وجود خود کاهش دهید؛ بر ناراحتی یا بیماری خود کنترل بیشتری داشته باشید و از بهترین درمان ها و خدمات موجود بهره مند شوید.

متأسفانه، کمبود زمان کافی در درمان های بالینی چنان محسوس است که فقط بخش کمی از این دانش و اطلاعات را می توان انتقال داد. نیل ال برتون (Neel L Burton) به این علت کتاب بر ذهنتان مسلط شوید: راهنمای سلامت روانی (Master your mind the mental health guide) را نوشت که به واقع نمی خواست چنین دانش و اطلاعات عظیمی، ناگفته و در لفافه باقی بماند و از دست برود. او می خواست که یک بار برای همیشه، در جایی همچون این کتاب، این اطلاعات گردآوری و قابل دستیابی شود.

برخلاف بسیاری از دیگر اطلاعات و کتاب های خودیاری، کتاب بر ذهنتان مسلط شوید به طور خاص و ویژه برای افرادی نگاشته شده است که از یک اختلال روانی رنج می برند. این کتاب به گونه ای طراحی و نوشته شده است که تا حد ممکن ساختاری ساده، ملموس و دوستانه داشته باشد و با مخاطب خود به خوبی ارتباط برقرار کند. به همین منظور، این کتاب به چند بخش مجزا و مختصر و مفید تقسیم شده است.

با این روش، امکان نگاه اجمالی و مرور شما به قسمت های مختلف کتاب و تمرکز بر بخش های مورد نظرتان در یک مقطع زمانی، برایتان آسان تر می شود. البته شما می توانید این کتاب را بخش به بخش نیز بخوانید و پیش بروید، اما برخی افرادی که از نوعی خاص از یک اختلال روانی رنج می برند، شاید نتوانند بر تمام بخش های کتاب متمرکز شوند و همه ی قسمت های آن را یک به یک با حوصله و دقت کافی بخوانند.

همچنان که از نام کتاب نیز بر می آید، «بر ذهنتان مسلط شوید» بر خودیاری تأکید زیادی دارد؛ زیرا به واقع شما برای کمک کردن به خود می توانید کارهای بسیاری انجام دهید. با این وجود، خودیاری برای شما همواره کاری آسان و در دسترس است و با یک بار فرا گرفتن آن می توانید همیشه و به رایگان از مزایایش بهره مند شوید.

اگر از یک اختلال روانی رنج می برید، اطلاعات گنجانده شده در کتاب بر ذهنتان مسلط شوید در کاستن از احساس هایی همچون ترس، یأس یا انزوا به شما کمک خواهد کرد و باعث خواهد شد که تسلط و کنترل بیشتری بر علایم مورد نظر پیدا کنید. در نتیجه، بخش اعظمی از درمان طی شده است.

همان طور که می دانید تشخیص اختلال یا بیماری، خود نیمی از مسیر درمان به شمار می رود و شما را به خدمات موجود رهنمون می سازد. در نهایت، چنین روندی باعث می شود که شانس و فرصت شما برای داشتن مجدد یک زندگی سالم، سودمند و رضایت بخش افزایش یابد.

کتاب‌الکترونیکی

11,900 تومان

حجم : 3.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 250

موضوعات

فهرست

مقدمه
بخش 1: اختلال های روانی و روش های تشخیص آن ها
1- اختلال روانی چیست؟
2-اختلال های اضطرابی
3-افسردگی
4-اختلال دوقطبی
5-اسکیزوفرنی
6-اختلال های شخصیت
7-اختلالات غذایی
8-دریافت روش تشخیصِ اختلال روانی
9-کنار آمدن با تشخیصِ اختلال روانی
بخش 2: از طریق ذهنتان بر ذهنتان تسلط یابید
10-ایجاد اطمینان و عزت نفس
11- ایجاد ارتباط
12-مدیریت استرس
13-مدیریت اضطراب
14-مدیریت وسواس های فکری و وسواس های عملی
15-مقابله و مبارزه با افسردگی
16-اشتباهات فکری در افسردگی
17-.
18-.
19-بهبود تمرکز و حافظه
20-مقابله با صداها
21-مقابله با هذیان ها و توهمات
22-مقابله با هیجانات ابرازشده
23-مقابله با انگ و برچسب
24-ممانعت از عود و بازگشت بیماری
25-نظر ارسطو در خصوص رشد و شکوفایی انسان
بخش 3: از طریق جسم بر ذهنتان مسلط شوید
26-.
27-خوردن غذاهای سالم و مغذی
28-انجام ورزش و تمرینات بدنی
29-خوب خوابیدن
30-ترک کردن سیگار
31-دوری جستن از مواد مضر و الکل
بخش 4: درمان های روان شناختی یا جسمی
32-درمان های روان شناختی یا گفتاری
33-داروهای مُسکن
34-داروهای ضد افسردگی
35-داروهای تثبیت کننده ی خُلق
36- داروهای ضد جنون چگونه در درمان اسکیزوفرنی مؤثر و مفیدند؟
37-داروی خود را مصرف کنید
38-الکتروشوک درمانی
بخش 5: سلامت روانی و نقش و وظیفه ی اطرافیان در بهبودی شخص
39-رهنمودهایی برای بازیابی سلامت روانی
40-توصیه هایی برای مراقبان
درباره ی نویسنده
ضمیمه

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات