هنری وروجک و مهمونی خواب

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 2.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 34
2,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب هنری وروجک و مهمونی خواب نوشته ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می کند و با ظرافتی خاص ضمن تقابل شخصیت های داستان در موقعیت های مختلف، خواننده را غرق در ماجراهای خود کرده و به طور غیرمستقیم و در ضمیر ناخودآگاه این نکته را تداعی می کند که باید از انجام کارهای بد پرهیز کنیم.

فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) نویسنده کتاب، دوران کودکی خود را در کالیفرنیا گذراند سپس به دانشگاه آکسفورد رفت و به یادگیری تاریخ و ادبیات پرداخت. او در حال حاضر با خانواده اش در لندن زندگی می کند و تا به حال بیش از 45 کتاب نوشته است. آثار او بیشتر در زمینه طنز کودکانه، نمایشنامه و آشپزی است. وی برنده جایزه بهترین کتاب کودک سال 2008 در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا شده است.

در بخشی از کتاب هنری وروجک و مهمونی خواب (Horrid Henry's Stink Bomb) می خوانیم:

هنری عاشق مهمانی خواب بود. مهمانی نصف شبی، جنگ بالشتی، جیغ و داد کردن و دیوانه بازی در آوردن!
یادش به خیر وقتی در مهمانی خواب، گراهام همه ی بستنی ها را خورد و برای بقیه چیزی باقی نگذاشت. تازه، در فریزر را هم همان طور باز گذاشت!
یک بار هم در مهمانی خواب دیو، روی تخت ها پرید و آن ها را شکست به طوری که کاملاً غیر قابل استفاده شدند.
حتی یک بار در مهمانی رالف، اوووووومممممم... اصلاً بهتر است در این مورد چیزی نگوییم.

این وسط تنها یک مشکل وجود داشت. هیچ کس هنری را به مهمانی خوابش دعوت نمی کرد چون قبلاً همه او را یک بار به مهمانی خوابشان دعوت کرده بودند و حسابی برایشان درس عبرت شده بود.
تازه! هر وقت هم هنری به مهمانی خواب دعوت می شد و به جایی می رفت مادر و پدرش مطمئن بودند که از طرف صاحبخانه ساعت سه نصفه شب تماس گرفته می شود و زمانی که گوشی را برمی دارند صدای مادر و پدری را می شنوند که جیغ می زند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : هنری وروجک

صفحات کتاب : 34

دیویی : ‫‭‮دا‬۸۲۳/۹۱۴‏‫‬‭س۲۶۵ھ‌و‌و‌م ۱۳۹۶

کتابشناسی ملی : 4874645

شابک : 978-600-8693-64-2

سال نشر : 1396

نظرات