1 / 3

دانلود کتاب فرهنگ و زندگی روزمره

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 881.1 کیلو بایت
صفحات کتاب : 245
7,300 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

«فرهنگ و زندگی روزمره» اثر دیوید انگلیس استاد دانشگاه منچستر است.

جامعه شناسی، مطالعه جامعه و روابط اجتماعی است و فهم معانی عمیق در زندگی روزمره، نیازمند درکی جامعه شناختی از زمینه هایی اجتماعی است که در آن انواع متفاوت تجارب روزمره رخ می دهد. فهم جامعه شناسانه اغلب در جست وجوی فراتر رفتن از سطح تفاسیر و چشم اندازهای افراد خاص برای رسیدن به جنبه های عمیق تر و پنهان تر سازمان و ساختار اجتماعی است. حاصل همه اینها برای فهم زندگی روزمره این است.نه تنها موفقیت اجتماعی یک فرد بلکه شرایط فرهنگی اجتماعی ای که فرد درون آن عمل می کند نیز فعالیت های روزمره او را سامان می دهند.

انگلیس در این اثر می کوشد تعریفی گسترده از فرهنگ داشته باشد تا بتواند آن را در بطن زندگی روزمره مدرن بررسی کند. این کتاب با ذکر مثال هایی از زندگی روزمره مانند شیوه های عشق ورزی و ازدواج و حالات و حرکات بدن و... نشان می دهد که چگونه از خلال همین کنش ها، شیوه های مصرف کالا و حتی شیوه های ساماندهی اوقات فراغت و سبک های تفریحی و ساختارهای کلان تری همچون مناسبات طبقات اجتماعی شکل می گیرند.

او با توجه به فرهنگ جهانی شدن در این کتاب نشان می دهد که فرهنگ ها همیشه در طول تاریخ باهم مراوده داشته اند و آنچه در بطن فرهنگ مدرن معمولا براساس مرزبندی های مبتنی بر دولت -ملت های مدرن، اصیل پنداشته می شود، ریشه هایی کاملاً چندفرهنگی دارد که در قرون اخیر، به علت بالا رفتن تعاملات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، چنین آمیختگی هایی به شدت افزایش یافته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 245

کنگره : ‏‫‬‭HM621‏‫‭/‮الف‬93ف4 1391

دیویی : ‏‫‬‭306

کتابشناسی ملی : 3028698

شابک : ‫‬‭978-600-6662-22-0

سال نشر : 1391

نظرات