× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

صفر تا یک

چگونه آینده خود را بسازید؟

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده : ,

مترجم : فرهنگ جعفری فشارکی

صفحات کتاب : 269

کنگره : HD62/5‏‫‭/ت9‮الف‬4 1397

دیویی : 658/11

کتابشناسی ملی : 5204381

شابک : 978-600-6958-64-4

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

کتاب صفر تا یک اثر پیتر تیل و بلک مسترز که از سال 2014 تاکنون جزو آثار پرفروش محسوب می شود؛ ایده های کاملاً جدیدی را درباره ی نحوه ی ایجاد ارزش در جهان ارائه می کند و به شما نشان می دهد برای ساختن آینده یا استارتاپ خود چه چیزی لازم خواهید داشت.

صفر تا یک (Zero to one) درباره ی پرسش هایی است که برای موفقیت در یک کسب و کار جهت انجام کارهای جدید، باید آن ها را بپرسید و پاسخ دهید. چیزی که در این اثر می آموزید یک راهنمای درسی یا ثبت دانش نیست بلکه تمرینی است برای فکر کردن، زیرا این کاری می باشد که یک استارتاپ باید انجام دهد: تحقیق درباره ی ایده های رسیده و تجدید نظر در مورد کسب و کار از پایه.

پیتر تیل (Peter Thiel) چندین شرکت موفق تجاری را به وجود آورده است و در این کتاب، چگونگی آن را شرح می دهد. او در شرکت های پی پال و پالانتیر شراکت داشته، اولین سرمایه گذاری خارجی را در فیس بوک انجام داده، شرکت هایی مانند SpaceX و LinkedIn را از نظر مالی تأمین کرده و دوره ی تخصصی تکمیلی تیئل را ایجاد نموده است که جوانان را به آموزش قبل از کالج تشویق می نماید.

کپی برداری از یک مدل، آسوده تر از ساختن چیز جدیدی است؛ انجام آن چیزی که شما در حال حاضر می دانید چگونه انجام می شود، جهان را با افزودن مقدار بیشتری از چیزی آشنا از 1 به n می رساند. اما هر زمان چیز جدیدی ایجاد نمایید، شما از صفر به یک می روید. عمل خلقت و نوآوری منحصر به فرد می باشد، همان طور که لحظه ی خلقت خاص است و نتیجه ی آن، چیزی جدید و عجیب می شود. بلک مسترز (Blake Masters) در این اثر درباره ی چگونگی رسیدن به آنجا می گوید.

این کتاب به قدری بین کارآفرینان و استارتاپ ها محبوبیت دارد که به گفته ی مجله ی فوربز خواندن آن به شما احساس قدرت فرابشری خواهد داد. این اثر از زمان انتشار همواره جزو پرفروش ترین آثار حوزه ی نوآوری، کارآفرینی و استارتاپ ها محسوب می شود؛ به طوری که دارای رتبه ی یک فروش بخش سیاست های اقتصادی و رتبه ی 2 بخش کارآفرینی سایت آمازون است و در اغلب لیست های «کتاب هایی که حتماً باید مطالعه کرد» وجود دارد.

ساده ترین توصیف یک استارتاپ توصیف سلبی می باشد: توسعه ی چیزهای جدید در سازمان های بزرگ دشوار و از آن دشوارتر این است که فردی انجامش دهید. سلسله مراتب اداری به کندی حرکت می کند و به بهانه محافظت در برابر ریسک، علاقه مندی ها را از بین می برد.

در بیشتر سازمان های ناکارآمد برای ارتقای شغلی، تظاهر به اینکه کاری انجام شده به مراتب استراتژی بهتری است تا انجام دادن کار. استارتاپ ها بر اساس این اصل عمل می کنند که باید با دیگران در کنار هم کار کرد تا کار به سرانجام برسد؛ اما در عین حال باید تا جایی که می توان کوچک ماند.

در بخشی از کتاب صفر تا یک می خوانیم:

هدف سرمایه گذاران مخاطره آمیز شناسایی، سرمایه گذاری و سود گرفتن از شرکت های نوپای امیدبخش است. آن ها از مؤسسات و افراد ثروتمند پول جمع می کنند، آن را در یک سرمایه گذاری شریک می شوند و در شرکت های تکنولوژی سرمایه گذاری می کنند، زیرا معتقدند این موارد بیشتر سودمند خواهد بود. اگر نظرشان درست از آب درآمد، مقداری از بازده و سود را می گیرند معمولاً بیست درصد.

یک صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز وقتی شرکت هایی که جزء سهام آن هستند، سودمندتر یا عمومی شوند یا توسط شرکت های بزرگ تر خریداری شوند، پول به دست می آورد. صندوق های سرمایه گذاری مخاطره آمیز معمولاً عمر ده ساله دارند، زیرا رشد و خارج شدن شرکت های موفق از آن صندوق ها زمان بر است.

اما بیشتر شرکت ها با سرمایه گذاری مخاطره آمیز، اولین فروش سهام را انجام نمی دهند یا به دست نمی آورند، زیرا معمولاً بلافاصله پس از آغاز به کار با بدترین شکست مواجه می شوند، در نتیجه این شکست های ابتدایی یک صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز معمولاً از همان ابتدا سرمایه خود را از دست می دهند. معاونان شرکت ها امیدوارند برای برابر شدن یا حتی فراتر، هنگامی که شرکت های نمونه موفق به جهش رشد ریاضی خود می شوند و شروع به مقیاس بندی می کنند، ارزش صندوق به طور چشمگیری در مدت زمان چند سال افزایش یابد.

کتاب‌الکترونیکی

17,900 تومان

حجم : 5.4 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224

موضوعات

فهرست

فصل 1: چالش آینده
فصل 2: جشن بگیرید انگار سال 1999 است
فصل 3: همه شرکت های شاد متفاوت هستند
فصل 4: ایدئولوژی رقابت
فصل 5: مزیت آخرین حرکت کننده
فصل 6: شما یک بلیت قرعه کشی نیستید
فصل 7: پول را دنبال کنید
فصل 8: اسرار
فصل 9: تأسیسات
فصل 10: سازوکار مافیا
فصل 11: اگر آن را بسازید، آن ها می آیند؟
فصل 12: انسان و ماشین
فصل 13: سبز دیدن
فصل 14: تناقص مؤسس
نتیجه گیری
سپاس گزاری

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات