× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

بزرگترین راز ثروت در طول تاریخ

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : ابوذر کرمی

صفحات کتاب : 126

کنگره : ‏‫‬‮‭HB۲۵۱‏‫‬‮‭/و۹ب۴ ۱۳۹۳

دیویی : ‏‫‬‮‭۳۳۲/۰۲۴

کتابشناسی ملی : 3294834

شابک : ‭978-964-236-537-1

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

جو ویتالی، کتاب بزرگترین راز ثروت در طول تاریخ را برای کسانی نوشته که علاقه مند به جذب پول بیشتری در زندگی شان هستند، کتابی الهام بخش، قدرت آفرین و بصیرت آور.

اگر پول می خواهید فقط مجبورید یک کار انجام دهید و آن کاری است که بعضی از ثروتمندترین انسان های روی زمین انجام داده اند و دارند انجام می دهند. کاری است که در فرهنگ های متعدد باستان از آن سخن گفته شده و امروز هنوز مورد حمایت قرار می گیرد. کاری است که برای هر کسی که آن را انجام دهد پول به ارمغان می آورد و در عین حال، بیشتر مردم از انجام آن می ترسند.

جان دی راکفلر از زمان کودکی این کار را انجام داد. او یک میلیاردر شد. اندرو کارنگی نیز این کار را کرد و یک غول اقتصادی شد. بزرگ ترین راز پول در آوردن در طول تاریخ چیست؟ آن چه کاری است که برای همه نتیجه می دهد؟ پول را ببخشید.

درست است، آن را ببخشید. آن را به کسانی ببخشید که کمک تان کنند تماس تان را با دنیای درونی تان حفظ کنید. آن را به کسانی ببخشید که به شما الهام می دهند، به شما خدمت می کنند، شفایتان می دهند و به شما عشق می ورزند. آن را به دیگران بدهید بدون این که از آن ها انتظار داشته باشید آن را تلافی کنند؛ ولی این را بدانید که در عوض آن، چندین برابر دریافت خواهید کرد.

ما بیشتر مواقع فکر می کنیم چیزی برای بخشیدن نداریم؛ اما اگر دقیق تر نگاه کنیم خواهیم دید حتی چیز کوچکی را که داریم می توانیم با دیگران تقسیم کنیم. بیایید منتظر آن نباشیم که زمانی برسد که خیلی چیزها داشته باشیم و تازه آن وقت شروع کنیم به بخشش. با بخشیدن و تقسیم کردن چیز کوچکی که داریم مخزن جهان را می گشاییم و اجازه می دهیم رودهای نیکی به سمت ما جاری شوند. صادقانه سعی کنید ببخشید و از نتایج حاصله شگفت زده شوید. عموما نتایج از کسانی که به آن ها می بخشیم حاصل نمی شوند، بلکه از منابعی به دست می آیند که فکرش را هم نمی توانیم بکنیم. پس به ثروت راه بدهید.

این اصل جهان شمول را امتحان کنید. خودتان را امتحان کنید. اصول جهان شمول همیشه نتیجه می دهند. گاهی نتیجه ی بخشش مثل ماجرای فوق الذکر به سرعت حاصل می شود. گاهی نیز زیاد طول می کشد؛ اما مطمئن باشید که اگر ببخشید، دریافت خواهید کرد و خیلی بیشتر از آنچه بخشیده اید دریافت خواهید کرد.

هر وقت می خواهید ببخشید، نه با قلبی بیمناک بلکه با قلبی سرشار از سپاسگزاری ببخشید. از این که چه اثری خواهد گذاشت شگفت زده خواهید شد. اندکی از آنچه را دارید به نیازمندان ببخشید تا بدین وسیله، دروازه های ثروت را به زندگی تان باز کنید. همان طور که یک استاد بزرگ می گفت: «به دیگران ببخشید تا به شما ببخشند.» این را امتحان کنید. از آن خوشتان خواهد آمد.

اغلب مواقع فکر می کنیم که چیزی نداریم که بدهیم. ولی اگر به دقت نگاه کنیم می بینیم که چیزهای کوچکی داریم که می تونیم آن ها را به دیگران بدهیم. بیایید برای یک بار هم که شده فکر نکنیم که اول باید خیلی داشته باشیم تا بعد بتونیم بدهیم. با بخشیدن از همان مقدار کمی هم که داریم ما در واقع انبار دنیا رو روی خودمان باز می کنیم و اجازه می دهیم که خیلی چیزها به طرف مان سرازیر بشوند.

جو ویتالی (Joe Vitale) نویسنده بین المللی کتاب پرفروش "بازاریابی معنوی"، پرفروش ترین کتاب الکترونیک با عنوان "نوشتن خواب آور" و کتاب صوتی پرفروش "کاننت بلبل"، "قدرت بازاریابی تکان دهنده" و بسیاری از کتاب های دیگر است. او همچنین کتاب هایی برای انجمن بازاریابی آمریکا و انجمن مدیریت آمریکا نوشته است.

در بخشی از کتاب بزرگترین راز ثروت در طول تاریخ (The greatest money making secret in history) می خوانید:

عموم مردم بر این باورند که هر چه بیشتر بدهید بیشتر دریافت می کنید. هر چه بدروید همان را کشت خواهید کرد. این درست است؛ ولی فکر می کنم با یک توضیح می توان سوء تفاهمی را که در مورد قانون بخشش صورت گرفته است به راحتی تصحیح کرد. از این رو باید بدانید آنچه مهم است علت انجام کار است نه خود کار. نیت و انگیزه، همه چیز است.

این بدان معناست که فقط باید به این خاطر بخشید که از بخشیدن لذت ببرید. اگر به این خاطر می بخشید که انتظار دارید چیزی به دست آورید، ضد هدف عمل می کنید. کاینات به این راحتی احمق نمی شود. بخشیدن با انگیزه ی دریافت کردن واقعا شاهدی بر فقدان یا کمبود است. این که بگویید چون چیزی بخشیده اید باید چیزی به دست آورید مثل این است که به دنیا بگویید: «به اندازه ی کافی ندارم.» به زودی اثبات خواهد شد که این باورتان صحیح است. ارزش حاصله از فقدان یا کمبود فقط فقدان بیشتر را جذب خواهد کرد.

باز هم می گویم هر چه بکارید همان را برداشت خواهید کرد. بسیاری از افرادی را که من می شناسم زمانی که از پول یا وقت خود می بخشند به اکراه این کار را می کنند یا بعد از این که این کار را می کنند چیزی از آن ها کم می شود. اگر از روی حس وظیفه یا فداکاری ببخشید احساس زیر بنایی تان، احساس فقدان یا کمبود است. در زیر فقدان، نقاب سخاوتمندی را زدن فقط منجر به ناامیدی می شود. آنچه مهم است این نیست که چه کار می کنید، بلکه این است که چرا آن کار را می کنید.

کتاب الکترونیکی

8,900 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 104

موضوعات

فهرست

مقدمه
بزرگ ترین راز پول درآوردن در طول تاریخ!
راز بزرگ: فعال ساختن قانون جذب
راز بزرگ و پنهان ثروت
از این دام بزرگ برحذر باشید
اعتراف بزرگ من
مرد بزرگی که سی میلیون دلار بخشید
بخشش واقعی چیست؟
ـ ارنست سی ویلسون، پزشک بزرگ پول را به من نشان بده!
بزرگ ترین درمان معنوی ذهن
چطور مثل خدا فکر کنیم!
اشتباه بزرگ لئو بوسکالیا
آیا چیز مجانی ارزش دارد؟
ـ دکتر کارل ای منینگر 47 باور محدودکننده درمورد پول درآوردن و نحوه ی خلاص شدن از دست این باورها
روشنگری با ایمیل، یا چه کار کنید که TUT بزرگتان به حقیقت بپیوندد
چطور بخشش منجر به کسب یک میلیون و پانصدهزار دلار شد؟
قانونی که هرگز نقض نمی شود
بخشیدن واقعاً منجر به دریافت کردن می شود
بخشیدن و دریافت کردن: نکاتی ظریف که هیچ کس تاکنون به شما نگفته است
چطور آنچه را می خواهید به دست آورید
وقتی هیچ پولی ندارید چه چیزی را ببخشید؟
www.
چطور بخشیدن و قاپیدن منجر به درآمد انفعالی شد!
چطور بخشش باعث شد کتابی پرفروش ترین کتاب شود؟
اصلِ بخشیدن و تبادل هیپنوتیسمی
چرا بخشیدن، واقعاً فروشِ مخفی است
زوجی که یک امپراتوری معنوی بدون بدهی تشکیل داد
از کجا بدانید آیا ثروتمند خواهید شد یا خیر؟
امروز چه چیز را خواهید بخشید؟
سه کتاب مهم درمورد ثروتمند شدن که از همه ی کتاب هایی که تاکنون در این باره نوشته شده مهم تر است

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات