کتاب دنیای عجیب خواب

چگونه می توان رویاها را تفسیر کرد

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 454.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 157

خلاصه کتاب دنیای عجیب خواب

کتاب دنیای عجیب خواب به قلم دنیا مملکت دوست و مریم کرد، ابتدا در دنیای پر رمز و راز رویا سیر کرده و انواع آن را معرفی می کند و سپس به تحلیل نمادها در خواب و رویا اشاره می کند.

رؤیاها که یک موهبت شبانه و بخشی از فرآیند طبیعی یک موجود زنده هستند، وجودی هستند که دوباره توسط فرهنگ کشف شده اند. معنا و ارزش رؤیاهای شما بنا بر تصمیمات شما و جامعه تغییر خواهند کرد. جامعه دائم در حال تغییر است. پیش از این رؤیاها فقط در زمینه روان درمانی ارزیابی می شد. اما حالا بعد از گذشت 40 سال به کمک تحقیقات تخصصی و گروه های تحقیقاتی، رؤیا تنها به عنوان یک رؤیا کنار گذاشته نمی شود.

رؤیای شما چه معنایی دارد؟ درباره آن چه آموخته اید؟ مطالعه در خصوص رؤیاها و حوزه آن ها این مسائل و سؤالات دیگر را برای تان روشن خواهند کرد.

شما معمولاً رؤیاها را موضوعی سرگرم کننده اما نامربوط می بینید. اما اگر آن ها فقط یک رؤیا نباشند، پس چه چیزی هستند؟ در طول شب شما به طور متوسط در حدود یک ساعت و نیم در حال خواب دیدن هستید، که در حدود 4 سال از عمر یک انسان می شود: یعنی اینکه رؤیاها بخش مهمی از زندگی شما را به خود اختصاص می دهند. پس اگر رؤیاها سرچشمه خلاق و قدرتمند شما هستند، چگونه می توانید با استفاده از آن ها تمام جنبه های زندگی بیداری تان را بهبود ببخشید؟

فرضیاتی درباره رؤیا ساخته شده است که عبارتند از:

- شما همیشه آخرین مقامی هستید که می توانید رؤیاهایتان را معنا کنید. دیگران می توانند پیشنهادات و روش هایی برای کشف و بیان رؤیاها ارائه بدهند، اما هیچکس معنا و ارزش نهایی رؤیایتان را نمی داند جز خودتان.

- رؤیاها در خدمت تمامیت و سلامتی انسان هستند. اگر شما تعبیری بیابید که با رؤیایتان جور در نیاید، شاید بهتر است که روش تعبیر و تفسیر رؤیایتان را عوض کنید. تعبیر رؤیاها که شما را به طرف انتقاد از خود، افسردگی یا یأس رهنمون می کند، تعبیر اشتباهی است و در صورت ادامه این وضعیت، باید از دیگران کمک بخواهید.

- یک رؤیا تنها یک معنای خاص دربرندارد. اگر شما احساس می کنید که درباره معنای یک رؤیا گیج شده اید و یا حس می کنید که شخص دیگری سعی دارد که یک معنا را به شما بقبولاند، وقت آن رسیده است که در روش تعبیر رؤیایتان تجدید نظر کنید.

در بخشی از کتاب دنیای عجیب خواب می خوانیم:

دنیای رؤیاها همیشه دلپذیر نمی باشد. چه کسی است که دچار کابوس نشده باشد؟ یک نوع رؤیایی وجود دارد که معمولاً ترجیح می دهیم که برایمان اتفاق نیفتد! با این حال کابوس ها دارای پیامی هستند که می توانند به ما کمک کنند که علت ترس ها و چیزهای زیادتری را بدانیم.

به عقیده جرمی تیلور، نویسنده کتاب بسیار خوب «جایی که مردم پرواز می کنند و آب سربالایی می رود»، کابوس ها روشی برای ضمیر ناخودآگاه است که به شخص رؤیابین اهمیت پیامی که سعی دارد برایش ارسال کند، بفهماند. کابوس بسیار بیشتر از یک رؤیای معمولی شخص را تحت تأثیر قرار می دهد، به طوری که شخص نمی تواند آن را فراموش کند. حال به نمونه ای که از کتاب او گرفته شده است، اشاره می کنیم. در این مثال، او تعریف می کند که چطور یک کابوس که توسط یک گروه تعبیر و تجزیه و تحلیل شد، توانست زندگی یک زن را نجات دهد و چشمان او را به طرف حقیقت باز کند. باربارا، یک زن پنجاه ساله، رؤیای زیر را دید:

«من در آشپزخانه ام تنها بودم. سر و صدای یک مهمانی که در زیرزمین برگزار می شد، به گوش می رسید. با خودم گفتم: «از وقتی که بچه ها رفته اند، هیچ مهمانی در زیرزمین برگزار نشده است! چه اتفاقی افتاده است؟» من به زیرزمین رفتم تا ببینم که چه اتفاقی افتاده است. در آن جا چشمم به عده زیادی غریبه افتاد که در حال نوشیدن و صحبت کردن بودند، اما نمی توانستم چیزی بشنوم، انگار که کر شده بودم!

من در آن جا گشتی زدم، اما انگار که شبحی بودم، هیچ کس نه می توانست مرا ببیند و نه صدایم را بشنود. ناگهان متوجه شدم که ساکی در دستانم دارم که هنگام پایین آمدن از پله ها متوجه آن نشده بودم. می دانستم که داخل ساک تکه ای گوشت گندیده قرار دارد، و من می ترسیدم که در ساک را باز کنم، زیرا بوی متعفن آن تمام فضا را در بر می گرفت. در حالی که در زیرزمین گشت می زدم، بیشتر و بیشتر مضطرب، درمانده و ناامید می شدم. در این حالت از خواب بیدار شدم.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 157

دیویی : 63/154

کتابشناسی ملی : 4878446

شابک : 978-600-98132-1-6

سال نشر : 1396

نظرات

98910****5807

بدنبود3605

1398/6/3

پاسخ