کتاب 110 راز تناسب اندام

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 172.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 114

خلاصه کتاب 110 راز تناسب اندام

کتاب 110 راز تناسب اندام نوشته ی مرجان علیپور نجاران، به ارائۀ نکاتی برای رهایی از اضافه وزن به منظور حفظ تناسب اندام پرداخته است.

در دنیای امروز، اضافه وزن و چاقی به یک اپیدمی تبدیل شده است. از طرفی این اپیدمی بار سنگینی را چه از لحاظ هزینه و چه از جهت روانی برای فرد و جامعه به دنبال دارد. همواره افراد زیادی را می بینید که به دنبال رژیم های غذایی مختلف و استفاده از دستگاه های لاغری هستند و حتی حاضر به قبول خطر اعمال جراحی مختلف هستند تا به تناسب اندام برسند. اما متأسفانه بسیاری از افراد پس از آن دوران سخت و گاه طاقت فرسا، تنها مدت اندکی تناسب اندام خود را حفظ می کنند و پس از آن، سریعا روند چاقی از سر گرفته می شود.

بنابراین با توجه به اینکه یکی از مهم ترین علل چاقی و اضافه وزن، عدم اصلاح عادات غذایی غلط است مرجان علیپور نجاران در این اثر سعی بر این داشته است تا برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی و اضافه وزن راهکارهایی عملی ارائه دهد.

در بخشی از کتاب 110 راز تناسب اندام می خوانیم:

یکی از فاکتورهای کمک کننده در کاهش وزن افراد تغییر شیوه ناصحیح زندگی آن هاست. این تغییر شیوه زندگی نیاز به یک کار گروهی دارد که نفر اول این تیم خود فرد می باشد، یعنی تا زمانی که مریض نخواهد، دیگران نمی توانند به او کمکی بکنند.

در مرحله بعدی حمایت ها و همکاری خانواده خواهد بود که بسیار مهم و ضروری است و در نهایت متخصص تغذیه با علم و دانش خود این تیم را راهنمایی خواهد کرد. نتیجه مطلوب زمانی حاصل می شود که این گروه، به صورت یک تیم هماهنگ و در کنار هم به یک هدف بیاندیشند. بنابراین در خانواده ای که همسر و یا سایر اعضاء خانواده، فرد را به سوی رژیم نادرست غذایی ترغیب می نمایند، پاسخ به درمان به مراتب دشوارتر خواهد بود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 114

کنگره : RM۲۲۲/۲‏‏‫‭‏‫‭/ع۸ص۴ ۱۳۹۶‬‬

دیویی : ۶۱۳/۲۵‬

کتابشناسی ملی : 4979125

شابک : 978-600-98132-3-0‬‬‬

سال نشر : 1396

نظرات