کتاب 20 سال جوان تر

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 11.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 305

خلاصه کتاب 20 سال جوان تر

باب گرین نویسنده ی کتاب ۲۰ سال جوان تر، در طول چند سال، تلاش کرده جنبه های موثر بر یک زندگی سالم و پرطراوت را بررسی کند و با بهره گیری از آخرین پژوهش ها در این زمینه ها، راهکارهایی عملی برای جوان تر ماندن ارائه دهد.

با انتخاب عنوان ۲۰ سال جوان تر برای این کتاب، ممکن است برخی آن را ادعایی اغراق آمیز بپندارند؛ اما این روزها، بیشتر مردم به گونه ای زندگی می کنند که آن ها را در معرض پیری زودرس قرار می دهد. اگر سلامتی خود را به دست آورید، آن را حفظ کنید، و به دنبال تندرستی بیش تر باشید، تغییر عمده ی شرایط، اغراق آمیز نخواهد بود.

این مساله کاملا پذیرفته شده است که با افزایش سن، بدن دست خوش تغییرات مشخصی می شود و تا حدی، این تغییرات اجتناب ناپذیر هستند. حتی آثار هنری ای که در نور طبیعی و شرایط دمایی نگهداری می شوند، سرانجام دچار فرسایش می گردند. با این حال، چیزی که کم تر آشکار شده، این است که سبک زندگی و تصمیم های روزمره ما، از جمله عوامل دخیل در میزان پیر شدن ما و تسریع آن هستند.

در واقع بسیاری از آن چیزهایی که ما به عنوان پیری می شناسیم چین و چروک، افزایش وزن، ضعف حافظه، کمبود انرژی، برخی بیماری ها اساسا با گذشت زمان، ارتباطی ندارند، بلکه نتیجه ی مستقیم یک زندگی بی تحرک، رژیم غذایی نامناسب، کمبود خواب، مراقبت ناکافی یا عدم مراقبت از پوست، استرس بیش از اندازه و حتی یک نگرش ناامیدانه هستند. پس اگر این عادت ها وارونه شوند اگر تحرک بیش تری داشته باشید، غذاهای سالم و افزاینده ی طول عمر بخورید، خواب خوب و کافی داشته باشید، از پوست تان محافظت و آن را تغذیه کنید و مثبت اندیش باشید نشانه های پیری نیز وارونه خواهند شد.

برخی مردم این پیام را دریافته اند که سبک زندگی شان به راستی می تواند زمان را به عقب بازگرداند؛ اما برخی این پیام را به اشتباه این گونه تفسیر کرده اند که باید هر برنامه ی ضامن جوانی ماندگار را با شوق فراوان دنبال کرد. تمرین های شدید ورزشی، رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا، درمان های هورمونی اثبات نشده و عمل های جراحی زیبایی ممکن است در نگاه اول، راه هایی سریع و موثر برای بازگرداندن جوانی به نظر برسند؛ اما بیش تر وقت ها، تاثیری غیر سازنده دارند. در عوض، آن چه در کتاب ۲۰ سال جوان تر (20years younger) به شما پیشنهاد می کنیم، راهبردهایی طبیعی و علمی هستند که بدن و ذهن شما را به بهترین وضعیت می رسانند و حتی سن فیزیولوژیک شما را کاهش می دهند. در واقع هدف این نیست که به شما کمک کنیم تا به نوجوانی خود باز گردید، بلکه به شما کمک می کنیم تا طولانی ترین، پربارترین و سالم ترین زندگی را در پیش بگیرید و قوی، پرانرژی، هوشیار و با اعتماد به نفس بمانید و سن تان شما را محدود یا ناتوان نکند؛ به دیگر سخن، سن تان مساله ای جزئی خواهد بود؛ چیزی که روی گواهی نامه ی رانندگی تان درج خواهد شد؛ اما نشانه ی سلامتی یا توانایی های شما نیست.

باب گرین (Bob Greene) پنجاه سالگی را رد کرده است و همیشه به دلیل تلاشش برای داشتن یک زندگی سالم، به خود بالیده است. برخی از آن عادت ها، با افزایش سن به او کمک کرده اند؛ البته به ورزش کردن اهمیت بسیاری داده است و حد بسیار خوبی را در تغذیه ی سالم، داشتن خواب کافی و کنترل استرس نیز رعایت کرده است.

در بخشی از کتاب ۲۰ سال جوان تر می خوانید:

بیش تر مردم، یک نوع ورزش قلبی، عروقی را که به آن علاقه مندند پیدا می کنند و فقط به آن می پردازند و گاهی وقت ها حتی هر روز آن ورزش را انجام می دهند. می خواهم شما را ترغیب کنم تا رویکرد متفاوتی داشته باشید و به جای انتخاب یک نوع ورزش قلبی، عروقی، دو و حتی سه نوع از آن را انتخاب کنید. به این کار، تمرین ضربدری می گویند. هر ورزشی، کارکردی متفاوت برای بدن تان دارد و بنابراین هنگامی که انتخاب های خود را افزایش می دهید، در واقع تعداد ماهیچه هایی که ورزیده می شوند و راه های مبارزه با پیری را بیش تر می کنید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 305

کنگره : RA776/75‏‫‬‭/گ4ب9 1392

دیویی : 613/2

کتابشناسی ملی : 3053536

شابک : 978-964-236-486-2

سال نشر : 1392

نظرات