فلسفه حقوق

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 288
3,400 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

این کتاب، با بیانی روشن و ساختاری استوار نشان می دهد که چگونه موضوعات فلسفی درباره ماهیت حقوق و برخی از مفاهیم پایه ای آن مطرح می شود و برای دانشجویانی که به مطالعه دانش حقوق می پردازند بسیار مناسب است.

کتاب مقدمه ای بر فلسفه حقوق راهنمای بسیار خوبی برای همه دانشجویان فلسفه و حقوق است که برای نخستین بار می خواهند دوره ای در فلسفه یا دانش حقوق بگذرانند. این کتاب هیچ گونه شناخت پیشینی از فلسفه یا حقوق را بایسته نمی داند و زیربنای استواری را در مسائل اصولی به دست می دهد که از دیرباز مورد بحث فیلسوفان و نظریه پردازان علم حقوق می باشد.

بخش نخست دربردارنده نکات مهمی درباره تاریخ و وضع کنونی نظریه حقوقی است که نظریه حقوق طبیعی تا نظریه پوزیتیویسم و پیدایش رئالیسم حقوقی را دربردارد.

بخش دوم درباره توان مندی و گستره قانون است که حوزه های اصلی اعتبار قانونی، الزام سیاسی و نافرمانی مدنی را با مباحث ماهیت حقوق اخلاقی و قانونی و موضوعات جنجالی زندگی خصوصی و اجرای اصول اخلاقی از سوی دولت ارتباط می دهد.

بخش سوم به بررسی مشکلات فلسفی ای می پردازد که در تفسیر جرم کیفری، مسئولیت و مجازات وجود دارد. این فصل درباره موضوعاتی هم چون برخورد با دیوانگان و بیماران روانی است و مسائل کاوش گرانه و مناسبی را درباره چارچوبی مطرح می کند که مجرمان مسئول رفتارهای خود هستند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 288

کنگره : K230‭/ت‌2ف‌8 1384

دیویی : 340/1

کتابشناسی ملی : م‌84-12855

شابک : 964-7673-20-5

سال نشر : 1384

نظرات