1 / 3

دانلود کتاب رازهای عشق پردوام

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 475.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 144
10,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب رازهای عشق پر دوام اثر مگ جان باکر و جکوی گب، رمز و رازها و راهکارهای متفاوتی برای رسیدن به عشق و رابطه زناشویی پر دوام ارائه می دهد.

همه می خواهند عشقی پر دوام داشته باشند این رؤیایی است که انسان ها مشتاق آن هستند: پیوندی مستحکم و راستین که برای همیشه دوام بیاورد. همه شما می دانید که عشق می خواهد شما دوام بیاورید. با آنکه عشق پدیده ای شگفت انگیز است، گاه کار با سختی روبه رو می شود و روابط تنش پیدا می کنند.

مگ جان باکر (Meg-John Barker) و جکوی گب (Jacqui Gabb) در کتاب رازهای عشق پر دوام (The secrets of enduring love) آورده اند: ما بارها و بارها به این نتیجه رسیدیم که اشخاص متفاوت از روش های متفاوت استفاده می کنند تا روابطشان به نتیجه مطلوب برسد.

عشق و عاشقی ممکن است روشن و درخشان به نظر برسد؛ اما عشق بلندمدت و پردوام پدیده ساده ای نیست. اریک فروم شاید مهم ترین مفسر عشق در دوران مدرن می گوید اغلب از اهمیت «عاشق شدن» سخن می گوییم؛ اما مهم تر از آن «پایداری در عشق» است، اینکه بخواهید روابط ادامه دار داشته باشید و در طی زمان بکوشید و توجه و علاقه نشان دهید.

چه چیز بهتر از دیگران که این علم و اطلاع را از آن ها بیاموزید؟ آنچه نیاز دارید یک بررسی دقیق و پرتوجه است تا متوجه شوید چگونه مردمان عادی به عشقِ پردوام می رسند. به همین دلیل بررسیِ عشق پایدار تا این اندازه مهم است.

چه شما ازدواج کرده باشید یا در شرف ازدواج باشید و چه قصد این کار را داشته باشید، این کتاب به شما کمک می کند. این کتاب را از صفحه اول تا آخر بخوانید و بعد در هر مقطعی که هستید، وقتی به مشکل برمی خورید، از آن استفاده کنید. این کتاب راهنما و توضیح دهنده است. این اثر شما را مطمئن می سازد که اغلب زوج ها به مشکلات برمی خورند؛ اما به رغم آن، بسیاری از آن ها می توانند مشکلات خود را حل کنند.

کتاب رازهای عشق پردوام کتابی امیدوار کننده است و به فرد فرد ما و جامعه امیدواری می دهد. این کتاب ثابت می کند که به رغم همه تردیدهای انسان ها، ابهام ها، سردرگمی ها، هراس ها و بدبینی ها و به رغم همه چالش های زندگی مدرن، عشقِ انسانی زنده است.

جملات برگزیده کتاب رازهای عشق پر دوام:

- مهربانی، حتی بسیار کم ، تلف نمی شود.
- همه ما بیتاب خانه هستیم؛ مکانی امن که می توانیم همانی باشیم که هستیم، بدون آنکه زیر سؤال برویم.
- کلماتی که به زبان می آورید باید حساب شده باشند، زیرا دیگران حرف های شما را می شنوند و روی آن ها تأثیر می گذارد.
- زوج هایی که به ندرت با هم عشق بازی می کنند یا اصولاً چنین رابطه ای ندارند، می توانند عشق مادام العمر را بشناسند.
- زندگی انسان زمانی ارزش دارد که با عشق، دوستی و شفقت به زندگی دیگران ارزش بدهد.

در بخشی از کتاب رازهای عشق پر دوام می خوانیم:

اگر شما صاحب اولاد هستید قبل از خواندن بقیه مطالب کتاب به این موضوع فکر کنید که فرزندانتان برای شما چه معنا و مفهومی دارند. آیا شما به عمد و قصد خواستید صاحب فرزند شوید؟ داشتن فرزند چه چیزی به زندگی شما اضافه کرد؟ چالش هایی که با آن روبه رو هستید کدام اند؟

برخی به اهمیت پیوند خونی اشاره دارند و در نتیجه فرزندشان را بخشی از خودشان می دانند. اما به هر صورت پدر و مادر چه به پیوند خونی بها بدهند چه ندهند، پیوند و ارتباط بین والد و فرزند را بسیار اصولی و مهم می دانند. بسیاری می گویند که عشق به فرزند و متقابلاً عشق فرزند به آن ها، یک مهر بی چشم داشت و یک عشق بی قیدوشرط است، بنابراین با سایر عشق ها تفاوت دارد. گروهی تأکید می کنند رابطه میان والد و فرزند، یک رابطه همیشگی و برای همه مدت عمر است و بنابراین استحکام آن از رابطه زن و شوهر که احتمال پاره شدنش وجود دارد یا با مرگ زن یا شوهر از بین می رود، بیشتر است. برای مثال کسی گفت:

«می توانم تصور بکنم که رابطه ام با همسرم در بلند مدت به هم بخورد؛ اما نمی توانم تصور بکنم که روزی برسد که من بخشی از زندگی فرزندانم نباشم.»

خیلی ها گمان می کنند فرزندان به زندگی آن ها معنا و مفهوم می بخشند. خیلی ها می گویند: «پسرم تنها دلیل زندگی من است.»

تصمیم برای فرزنددار شدن و ورود این بُعد جدید در رابطه، نکتۀ مهمی است که اشخاص درباره روابط خود با ما در میان گذاشتند. داشتن فرزند پروژه متقابل در سطحی عمیق تر بود که امیدوار بودند این شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 144

دیویی : 306/7

کتابشناسی ملی : 4755600

شابک : 978-964-236-852-5

سال نشر : 1396

نظرات