1 / 3

دانلود کتاب هنر عشق ورزیدن

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 560.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 158
8,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب هنر عشق ورزیدن اثر اریک فروم و ترجمه ابوذر کرمی کتابی است برای کسانی که انتظار رهنمودهای ساده در باب هنر عشق ورزیدن را دارند. این کتاب می خواهد نشان دهد عشق، احساسی نیست که فرد صرف نظر از این که چقدر به بلوغ رسیده است، به آسانی بتواند به هر اندازه که می خواهد از آن بهره مند شود.

هنر عشق ورزیدن (The Art of Loving) می خواهد خواننده را متقاعد سازد که همهٔ تلاش های وی برای رسیدن به عشق محکوم به شکست اند مگر این که او با تمام توان سعی کند کل شخصیت خود را رشد دهد تا به یک جهت گیری ثمربخش برسد؛ یعنی بدون توانایی در عشق ورزیدن به همسایه، بدون انسانیتِ راستین و جرأت و اعتقاد و انضباط نمی توان به رضایت مندی در عشق رسید. در فرهنگی که این خصوصیات در آن نادرند، دستیابی به توانایی عشق ورزیدن نیز دستاوردی نادر خواهد بود.

هر کسی می تواند از خود بپرسد چند نفر را تا به حال دیده که به معنای واقعی عاشق بوده اند. هنر عشق ورزیدن به هیچ وجه تکرار مکرّرات نیست، بلکه حاوی ایده های فراوانی فراتر از آن هایی است که پیش تر بیان شده بودند و کاملاً طبیعی است که ایده های قدیمی تر گاهی چشم اندازی تازه پیدا می کنند چون همهٔ آن ها حولِ موضوعِ هنرِ عشق ورزیدن می چرخند.

با وجود این که چنین کاری دشوار است نباید دلیلِ آن باشد که از تلاش برای شناخت مشکلات و شروط دستیابی به آن دست برداریم. اریک فروم (Erich Fromm) به منظورِ دوری از دشواری های غیرضروری سعی کرده است به زبانی که تا حد ممکن غیرفنی است به این مسأله بپردازد.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 158

کنگره : ‏‫BF۵۷۵‭‬ ‭/ع۵‏‫‬‮‭ف۴ ۱۳۹۳

دیویی : ‏‫‬‮‭۱۵۲/۴۱

کتابشناسی ملی : 3382618

شابک : 978-964-236-511-1‬‭‬‬‬

سال نشر : 1393

فهرست

پیشگفتار
فصل اول: آیا عشق ورزی، یک هنر است؟
فصل دوم: نظریه ی عشق
1- عشق، پاسخ به مسأله ی وجود بشر
2- عشق بین والدین و فرزند
3- معشوق ها
الف- عشق برادرانه
ب- عشق مادرانه
ج- عشق اروتیک
د- عشق به خود
فصل سوم: عشق و فروپاشی آن در جامعه ی امروزی غرب
فصل چهارم: تمرین عشق

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات