1 / 3

دانلود کتاب افکار همه چیز است

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 774.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 175
11,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب افکار همه چیز است اثر باب پراکتور و گرگ اس. رید، داستان هایی را از برخی افراد خارق العاده به اشتراک می گذارد که نه تنها کسب و کارهای موفقی را با استفاده از این مدل ساخته اند بلکه همزمان تأثیرات مثبت درخور توجهی نیز بر جوامع خود گذاشته اند.

هنگامی که داستان های این کتاب را می خوانید، دفتر یادداشتی را کنار خود بگذارید تا بتوانید افکاری را که به ذهن تان خطور می کند بنویسید. افکار ابزار و وسیله است، سه کلمه ابتدایی در کار، اساسی برای موفقیت است. بیندیشید و ثروتمند شوید و نقطه شروع همه دستاوردها را نشان دهید. آیا تاکنون ایده مناسبی داشته اید؟ البته که داشته اید! اما آیا تاکنون از یکی از ایده های خوب خود پول به دست آورده اید؟

موفق ترین کسب و کارها به وسیله حل یک مشکل یا خدمت به یک نیاز، به وجود آمده اند. اندیشه اولیه روح کارآفرینی شما را بر می انگیزد و بلافاصله مالکیت فکری را که متعلق به شماست ایجاد می کند. همان گونه که سازمان جهانی مالکیت فکری را تعریف کرده است: «مالکیت فکری به ساخته های ذهن مربوط می شود؛ مانند اختراعات، آثار ادبی و هنری، نمادها، اسامی و تصاویر استفاده شده در تجارت.» این دارایی ناملموس است که از عقل، خلاقیت، نوآوری و دانش و شهرت و حسن نیت ایجاد شده به وسیله ارتباط با دیگران، به دست می آید.

فقط چند دهه قبل، ارزش بخش عمده ای از دارایی های شرکت های آمریکایی مربوط به دارایی های ملموسی چون مالکیت، کارخانجات و تجهیزات بود. دارایی های ناملموسی چون مالکیت فکری به طور تقریبی 20% از ارزش دارایی های شرکت را نشان می دهد. بااین حال، در سال 2005، که نسبت دارایی های ناملموس به دارایی های ملموس اساسا بر عکس شده بود، ارزش شرکت اس اند پیلیز 500 حدود 80% دارایی های ناملموس بود. براساس گفته وزارت بازرگانی ایالات متحده، کل اقتصاد ایالات متحده به نوعی از مالکیت فکری وابسته است که کمابیش هر صنعتی یا آن را تولید می کند یا از آن استفاده می کند.

به عبارت دیگر، آینده اقتصاد ما به مالکیت فکری برانگیخته شده از افکار کارآفرینانه بستگی دارد. برای شروع و راه اندازی یک کسب وکار، به سرمایه نیازی نیست. با این تعبیر اهمیت مالکیت فکری همراه با سهولت ارتباطات ارائه شده با اینترنت، راه اندازی کسب وکاری حول و حوش ایده های خوب شما آسان تر شده است.

هنگامی که شما برای حل مشکلی یا خدمات رسانی به نیازی، به روشی می اندیشید، ممکن است بخواهید برخی مکانیسم های امنیتی قانونی مشخصی را منظور کنید. (مانند موارد ثبت اختراع، ثبت علائم تجاری و ثبت حق امتیاز و موافقت نامه های قراردادی) و بخواهید سیستمی را ایجاد کنید که به شما امکان ارائه راه حل یا تولید خدمات بدهد.

فکر و ایده بعدی شما می تواند روح کارآفرینی شما را برانگیزد و مالکیت فکری را برای شما بسازد و آغاز کسب وکار بعدی شما باشد. این برای ایده میلیون دلاری شماست.

برای میلیون ها نفر در سراسر جهان نام باب پراکتور (Bob Proctor) به معنای موفقیت است. مدت ها پیش از حضور او در فیلم راز، که او را به دنیای سوپراستارها وارد کرد، شخصیتی اسطوره ای در جهان پیشرفت شخصی بود. افکار، الهام، ایده ها، سیستم ها و راهبردهای او سکه هایی است که زندگی افراد زیادی بر مبنای آن چرخیده است؛ جرقه هایی که تحولات شغلی، ظهور چهره ها، بیداری های درونی و به وجود آمدن شانس های میلیون دلاری را در سراسر جهان سبب شده است.

باب وارث علوم مدرن موفقیتی است که با آندرو کارنگی انسان دوست و سرمایه دار معروف آغاز شد. چالش بزرگ کارنگی برای ناپلئون هیل، گزارشگر جوان، در درک یک فرمول موفقیت، سبب نوشتن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید شد؛ پس از کشف این کتاب در 26 سالگی، زندگی باب ناگهان دگرگون شد و تلاش او برای دستیابی به رازهای موفقیت، هدایت شد.

این خواسته باب را به ارل نایتینگل، که یک مدیر توسعه شخصی معروف و شریک تجاری اش بود و لوید کونانت رساند و آن ها خیلی زود همکاران و معلمان باب شدند. درحال حاضر، باب همچنان با تکیه بر تعالیم این افراد بزرگ به کار خود ادامه می دهد.

باب پراکتور در مقام یک سخنور، مؤلف، مشاور، مربی و راهنما با شرکت های بازرگانی و افراد مختلفی در سراسر جهان، همکاری می کند و نه تنها مبانی ذهنی و انگیزه موفقیت را به آن ها ارائه می دهد، راهبردهای شدنی ای را به آن ها می آموزد که زمینه رشد، پیشرفت و جنگیدن در دنیای متلاطم امروزی را برای آن ها فراهم می کند.

گرگ اس. رید (Greg S Reid) مؤلف پرفروش ترین کتاب ها، سخنور برجسته، فیلم ساز و داستان گوی برتر، کارآفرینی بالفطره است که به دلیل روحیه دادن و استعدادش در تبدیل شرایط پیچیده به مفاهیم ساده و قابل هضم معروف است.

راهبرد پدیده ای است که به عمل نیاز دارد، سریع و شدید به نتیجه می رسد و در فضای آن روابط غنی و عمیق می شود. گرگ که بیش از 45 کتاب، 28 کتاب پرفروش، 5 تصویر متحرک و چند حضور در نشریه های بی شمار دارد، معتقد است ارزشمندترین درس هایی که فرا می گیریم ساده ترین درس هایی است که می توان اجرا کرد.

بنیاد گرگ برای کمک به اجرای آموزه های مشاهده شده در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، که انجیل موفقیت شخصی شناخته می شود، به تازگی ناپلئون هیل را انتخاب کرده است. آخرین فیلم او، به نام مرد آرزوها، زندگی واقعی فرانک شان کیتز، از مؤسسان بنیاد آرزو کن، را به نمایش در آورده است. در این فیلم، آرزوی پسری به یک مرد الهام می بخشد که دنیا را تغییر دهد.

در بخشی از کتاب افکار همه چیز است (Thoughts are things) می خوانید:

«یکی از مهم ترین نقاط ضعف بشر میانگین آشنایی انسان با کلمه ناممکن است.» به طور قطع، ورنر فرصت فراوانی برای تسلیم شدن در برابر اهدافش داشت؛ زیرا دستیابی به آن ها ناممکن به نظر می رسید؛ اما تسلیم نشد. آن چه انگیزه و عزم او را حفظ کرد نگرشی مثبت بود که نپذیرفت از آن دست بردارد؛ حتی زمانی که صعود بسیار دشوار شد. او از تجربه اش درباره کوه های جهان می گوید و به این نتیجه رسیده است که همه چیز به شیوه نگرش بستگی دارد؛ زیرا با یک صعود لذت بخش و موفقیت آمیز در ارتباط است. سه تلاش او برای رسیدن به نوک قله دنالی (کوه مک کینلی) مثالی روشن از این ادعاست.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 175

کنگره : BF۴۴۱‏‫‬‭/پ۴‮الف‬۷ ۱۳۹۶

دیویی : ۱۵۳/۴۲

کتابشناسی ملی : 4851987

شابک : 978-964-236-691-0‬

سال نشر : 1396

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
فصل 1: شانس دروغی بیش نیست
یافتن فرصت با انجام کارهای مورد علاقه
روی نقاط قوت خود کار کنید و برای رفع نقاط ضعفتان از دیگران کمک بگیرید
موفقیت، موفقیت به همراه دارد
فصل 2: غلبه بر موانع پیش رو
کار را از انتها شروع کنید
از شر توهم های خود رها شوید
عامل ترس
در یک مدار حرکت کنید
فهرستی برای مواردی که باید از فکر به عمل تبدیل شوند
فصل 3: نیروی احتمال
دیدن آنچه دیگران از دست می دهند
تفکر+ عمل = فرمول نهایی موفقیت
فصل 4: تحقق رؤیا
بهترین وعده غذایی در عمر
گسترش کلام برای گسترش کار
حرکت خود را آغاز کن
فصل 5: ترسیم نقشه گذار از فکر به عمل
اجازه برای علاقه مند شدن
پیگیری مطالبه آگاهانه
رشد را ساده کنید
فصل 6: ریشه های فکر
برای مشکلات آماده شوید
برای موفقیت برنامه ریزی کنید
بینش + همکاری
راهی به سوی ثروت واقعی
فصل 7: عواطف اثربخش
از خشم تا موفقیت
ترس نیروی محرک
فصل 8: فتح قله
همه چیز با نگرش آغاز می شود
صعود هرگز پایان نمی پذیرد
نما از بالا
فصل 9: ساکت کردن منتقدان
«چگونگی» خودش معلوم می شود
ارتباط ذهن و بدن
از باور خصوصی تا رؤیای مشترک
فصل 10: سه قدم تا طلا
زنده ماندن با امید
به حفاری ادامه دهید
فصل 11: ناکامی در موفقیت
فصل 12: R-I-C-H زندگی بخش
بنیادی برای ثروتمندان
اولویت بندی مثبت نگری
فصل 13: از ضربه تا پیروزی
«اگر این را بسازید،آن ها هرگز نمی آیند»
بی ارزش کردن افسانه گلوله جادویی
گزینه عملی
فصل 14: یافتن ایده ها، جان بخشیدن به افکار
به جریان انداختن یک منبع الهام بزرگ تر
ارزش بی خبری
فصل 15: گستردن سفره موفقیت
آنچه نمی دانید می تواند به شما کمک کند
ذهن سوم
فصل 16: شیوه های رایج موفقیت
سپاسگزاری
درباره نویسندگان

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات