× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

دختر سروان

و داستان های دیگر

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : حسین نوروزی

ویراستار : همایون جوانمردی

صفحات کتاب : 226

کنگره : PG3326 /د35 1393

دیویی : 891/733

کتابشناسی ملی : 2923659

شابک : 978-600-176-067-9‬‬

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

این رمان در قالب خاطرات یک افسر اشراف زاده امپراتوری روسیه به نام پتر آندرویچ و با زاویه دید اول شخص نوشته شده است.

«دختر سروان» داستانی رمانتیک و زندگی نامه ای است که در متن شورش پوگاچف در سال های ۴-۱۷۷۳ در دوران سلطنت ملکه کاترین دوم جریان دارد. پوشکین در آن دوران در خزانه اسناد دولتی در شهر سن پترزبورگ مغشول به کار بود و به همین مناسبت این داستان را به رشته تحریر در آورد.

وی هرچند در این داستان نظری منفی نسبت به خشونت و کشتار و چپاول این قیام دارد اما در عین حال یملیان پوگاچف رهبر این قیام دهقانی را به عنوان شخصیتی استثنایی و تحسین برانگیز به تصویر کشیده است. «دختر سروان» آخرین اثر پوشکین است. بلنیسکی، منتقد ادبی روس، معتقد است «دختر سروان» داستانی است که بیشترین تاثیر را بر نسل نویسندگان رئالیست روسی بر جای گذاشته است.

«دختر سروان» در مورد پتر آندرویچ، جوانی اشراف زاده در اواخر قرن هجدهم میلادی است. او به سن سربازی رسیده و پدرش بر خلاف نظر مادرش او را به خدمت نظام می فرستد و از روابط خود استفاده می کند تا پسرش را به منطقه ای دورافتاده در شرق رود ولگا و کنار دشت های قزاقستان اعزام کنند. پتر آندرویچ که در قلعه ای نزدیک به شهر ارنبورگ مشغول خدمت می شود، عاشق ماریا دختر سروان محل خدمتش می شود و ... .

کتاب‌الکترونیکی

5,500 تومان

حجم : 1.6 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 226

موضوعات

فهرست

پیش گفتار
فصل اول: گروهبان گارد
فصل دوم: بلد
فصل سوم: قلعه
فصل چهارم: دوئل
فصل پنجم: عشق
فصل ششم: شورش پوگاچف
فصل هفتم: هجوم
فصل هشتم: مهمان ناخوانده
فصل نهم: فراق
فصل دهم: محاصره شهر
فصل یازدهم: برابر شهر یاغیان
فصل دوازدهم: یتیم
فصل سیزدهم: دستگیری
فصل چهاردهم: محکمه

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات