× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

سو استپول

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : پرویز نظامی

صفحات کتاب : 271

کنگره : PG۳۳۴۹‭‬ ‭/آ۱۲ ۱۳۹۵

دیویی : ۸۹۱/۷۳۳

کتابشناسی ملی : ۴۰۶۱۵۸۷

شابک : ‫‭978-600-176-127-0

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

«سواستپول و داستان های دیگر» مجموعه ای از داستان های کوتاه لئون تولستوی(۱۹۱۰-۱۸۲۸)، نویسنده برجسته روس است.

در یکی از داستان های این کتاب به نام «سواستپول» می خوانیم:

روشنایی پریده رنگ بامدادی، تازه آسمان تیره رنگ و قیرگون تپه های «ساپن» را روشن می ساخت. دریا نیز کم کم از لابه لای تاریکی شب بیرونمی آمد و انتظار تابش انوار طلایی رنگ خورشید را می کشید. مه کم رنگی که بر سطح دریا و زمین های ساحلی گسترده شده بود رفته رفته زایل می گشت. باد سرد سحرگاهی می وزید و آثار طراوت و شادی زایدالوصفی را بر گونه های عابرین بر جای می گذاشت. از مسافتی دور زمزمه پیاپی امواج دریا که بر روی صخره های سنگی ساحلی می لغزیدند به گوش می رسید و فقط غرش رعدآسای توپ کشتی ها بود که گاهگاهی این سکوت و آرامش دلپذیر بامدادی را در هم می شکست.

در قسمت شمالی بندر، جنب و جوش زیادی حکمفرما بود. دسته هایی از سربازان در میان غرش توپ ها به سرعت در رفت و آمد بودند. در مقابل بارانداز سرباز مسلحی پاس می داد و دکتر بیمارستان نیز در این هنگام با سرعت به سوی محل کار خود در حرکت بود. یکی از سربازان صورت خود را در آب سرد شستشو داد و سپس در حالی که به محل اصلی خود بازمی گشت اورادی را زیر لب زمزمه می نمود و پیاپی علامت صلیب به روی سینه اش می کشید.

اگر شما در این وقت به بارانداز نزدیک می شدید، بوی مخصوصی از ذغال های نیم سوز به مشامتان می رسید و از طرف دیگر، بوی تعفن غذاهای فاسد شده حالت تهوعی در شما ایجاد می کرد. در این هنگام دسته های مختلف سرباز که از نواحی دیگر به آنجا اعزام شده بودند از طرفی به طرف دیگر می رفتند. قایق ها از اشخاص مختلفی پر شده بودند. سربازان، ملاحان، مردان و زنان به تدریج از قایق ها پیاده می شدند و هر یک راه خود را به طرفی در پیش می گرفتند.

کتاب الکترونیکی

6,800 تومان

حجم : 915.1 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 266

موضوعات

فهرست

یک نفر آدم چقدر زمین دارد
رستاخیز
سواستپول
سواستپول در ماه مه
سواستپول در اوت 1855
آلبرت
بودا
کودکی
خدا حقیقت را می بیند...
دعا
سنگ
سه سؤال
شرّ از چیست
بنای زندگی بر چه چیز استوار است؟
ماجرای یک زاهد

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات