× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
3 / 3.7

صلیب و صلابت

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

صفحات کتاب : 280

کنگره : ‏‫‭BP۲۷۸/۴‭ /ح۸‏‫‭ی۲ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭۲۹۷/۸۹۲

کتابشناسی ملی : 3855566

شابک : 978-600-176-118-8

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

«صلیب و صلابت» نوشته دکتر سید یحیی یثربی( -۱۳۲۱)، داستان زندگانی منصور حلاج، عارف ایرانی است. این کتاب یک رمان تاریخی است که با الهام از نوشته های حلاج و نوشته های دیگر پیرامون زندگی وی مانند کتاب های لویی ماسینیون نوشته شده است.

در بریده ای از کتاب می خوانیم:

«از فرزندان حلاج، حمد بیش از همه به پدر دلبستگی داشت. او دلش می خواست همانند سایه به دنبال پدرش باشد تا اگر مشکلی پیش آمد، به پدر یاری رساند. حمد که گاه در بغداد می ماند و گاه به واسط می رفت، همیشه از دور مواظب پدرش بود، حتی وقتی که پدرش به سفرهای طولانی می رفت، بر آن می کوشید تا بداند که پدرش به کدام طرف رفته است تا از مردمانی که از آن سو می آیند، خبری از پدر بشنود.

او وقتی به بغداد می آمد، برای آنکه مزاحم پدرش نشود، زیاد با او همراه نمی شد. حمد چند روزی بود که در واسط بود و حلاج را ندیده بود. شتابان به سوی بغداد آمد، وقتی به بغداد رسید، عده ی زیادی را دید که در میدانی گرد آمده و خواستار تعقیب حلاج اند، عده ای فریاد می زدند: حلاج کافر شده است و باید او را کشت! عده ای می گفتند: او دشمن اسلام است و می خواهد اسلام را از میان بردارد، دسته ای دیگر فریاد می زدند: حلاج یک قرمطی شورشی است و سرانجام شورش خواهد کرد.

در این عصر پرهیاهو، حمد راه خانه پدر را در پیش گرفت. نزدیکی های غروب به خانه ی پدر رسید، اما گفتند: که او هم اکنون به طرف جامع منصور رفت. حمد به دنبال او به جامع منصور آمد، اما با او دیدار نکرد و در بیرون مسجد ماند و از دور پدر را زیر نظر گرفت.»

کتاب‌الکترونیکی

7,800 تومان

حجم : 1.6 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

موضوعات

فهرست

رویای عروج!
این لقمه ربایان!
جوانه ی عشق!
من از چه توبه کنم؟
عشق و بلا!
از شریعت تا طریقت
شما کجا و محمد (ص) کجا!
سجده بر بوزینه
در جستجوی او!
نوروز من!
در جستجوی کل!
تنها عامل رهایی، دانش و آگاهی است!
سیم و زر نمی خواهم!
هان!
غم عشق!
تو منی ای دوست!
از عشق بگو!
نخستین فتوای قتل
باز هم در بند و زندان
حلاج در اسارت
باز هم محاکمه!
حلاج در برابر وزیر!
حلاج در زندان
کاش مخالفانش، او را می شناختند!
سختگیری و بازجویی
محاکمه نهایی
یاران بی وفا!
لحظه ی دیدار نزدیک است!
بگو!
مژده که سوری رسید!

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات