کتاب نام ناپذیر

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 769.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 168

خلاصه کتاب نام ناپذیر

رمان ننامیدنی، به طور کلی از مونولوگ های از هم گسیخته و مجزای شخصیتی بی نام و نشان و بی حرکت تشکیل شده است. داستان کتاب روی هیچ موضوعی متمرکز نیست و برای این که آیا شخصیت های دیگر، واقعا وجود دارند یا فقط صورتک هایی از خود راوی هستند، نیز جوابی قطعی و متقن وجود ندارد.

شخصیت اصلی ننامیدنی، خلق شخصیت های دو کتاب دیگر سه گانه ی بکت را نیز، کار خود معرفی می کند. رمان، تلفیقی از خاطرات و تخیلات هستی گرایانه ی راوی است و بسیاری از آن ها، این احتمال را به ذهن متبادر می کنند که زبانی که راوی صحبت می کند، او را ساخته و شکل داده است. سایر شخصیت ها [اگر بتوان آن ها را از راوی، جدا در نظر گرفت] نقش شنونده ای منفعل را در گفت وگوها ایفا کرده و در خیلی اوقات هم، دلیل آغاز مکالمه ها هستند. لحن راوی در سراسر رمان، ناامید و مستأصل باقی مانده و حرف هایش را جملاتی بلند و طولانی شکل می دهند.

کتاب با جمله ی «نمی توانم ادامه دهم، ادامه خواهم داد.» پایان می پذیرد که بعدا به عنوان نام کتاب مجموعه آثار بکت، انتخاب شد. ننامیدنی در سال 1953 به نویسندگی ساموئل بکت، انتشار یافت. این کتاب، سومین و آخرین اثر از رمان های سه گانه ی بکت است که با «مالوی» آغاز شد و با «مالون می میرد»، ادامه یافت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها نام ناپذیر

مشخصات کتاب نام ناپذیر

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 168

کنگره : ‏‫PQ۲۶۰۶ ‭/ک۳‏‫‭ن۲ ۱۳۹۴

دیویی : ۸۴۳/۹۱۴

کتابشناسی ملی : 3615836

شابک : ‏‫‫‬‭978-600-176-109-6

سال نشر : 1394

نظرات درباره نام ناپذیر