1 / 3

همچنان به هیچ وجه

موضوعات


دانلود کتاب همچنان به هیچ وجه

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 374.7 کیلو بایت
صفحات کتاب : 80
3,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

از مقدمه کتاب: ساموئل بِکت، نویسنده و نمایشنامه نویس بزرگ ایرلندی در سال ۱۹۰۶ به دنیا آمد. او دوران نوجوانی و قسمت بیشتر جوانیش را در تنهایی و انزوا گذراند و خیلی سخت از تختخواب بیرون می ‏آمد و از معاشرت با زن‏ها می ترسید.

در سال‏های جوانی زبان فرانسه را آموخت و به قدری بر این زبان تسلط پیدا کرد که هرکس نوشته ‏هایش را می ‏خواند فکر می ‏کرد که او یک فرانسوی اصیل است.

در سال ۱۹۲۸ در پاریس با جیمز جویس آشنا شد و در سال ۱۹۶۹ موفق به دریافت جایزه نوبل گردید و در سال ۱۹۳۸ با دختری فرانسوی به نام سوزان ازدواج کرد. بکت پس از آشنایی با جیمز جویس ساعت‏ها با او می ‏نشست و در مورد زندگی پوچ و تکراری که بشر محکوم به تحمل آن است، صحبت می ‏کرد و هر دو از رنج‏هایشان به هم می ‏گفتند.

او با تمام قدرت سعی کرد به بشریت ثابت کند که مردن بهتر از زنده بودن است و بهتر آن است که انسان اصلاً به دنیا نیاید. بیشتر انسان‏ها دلشان می ‏خواهد همیشه زنده باشند ولی بدشان هم نمی ‏آید که فراموش شوند.

آثار و نوشته ‏های ساموئل بِکت به قدری گنگ و پیچیده است که خوانندگان هم زبان او هم در بسیاری از موارد به سختی قادر به درک منظور این نویسنده بزرگ می ‏شوند و مترجمان این آثار هم در سراسر دنیا به سختی می توانند کلمات و جملات او را به زبان دوم برگردانند.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 80

کنگره : ‏‫PQ۲۶۰۶‭ /ک۳‭‬‏‫‬‭ھ۸ ۱۳۹۴

دیویی : ‏‫‬‭۸۴۳/۹۱۴

کتابشناسی ملی : 3643212

شابک : 978-600-176-112-6

سال نشر : 1394

فهرست

درباره نویسنده
همنشین
بد دیده بود بد گفته بود
بدترین بخش ها ها ها...

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات