× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

زنگ ها برای که به صدا در می آیند؟

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : علی سلیمی

صفحات کتاب : 488

کنگره : ‏‫PS۳۵۴۳‭‬ ‭/م۹‏‫‭ز۹ ۱۳۹۳‮الف‬

دیویی : ‏‫‭۸۱۳/۵۴

کتابشناسی ملی : 1972660

شابک : 978-964-2575-93-0

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

ارنست همینگوی(۱۹۶۱-۱۸۹۹)، نویسنده امریکایی برنده نوبل و پولیتزر است.

«زنگ ها برای که به صدا در می آیند» روایت داستان رابرت جوردن سرباز امریکایی است که در میانه جنگ های داخلی اسپانیا به بریگاد بین المللی پیوسته است. وی به عنوان متخصص مواد منفجره وظیفه یافته پلی را که بر سر راه دشمن قرار دارد منفجر کند.

عنوان کتاب برگرفته از یکی از آثار شاعر انگلیسی، جان دان است.

برخی منتقدان عنوان صحیح این کتاب را «این ناقوس مرگ کیست» ترجمه کرده اندکه به مفهوم عنوان انگلیسی کتاب نزدیک تر است.

منظور از زنگ در عنوان کتاب، زنگ کلیساست که هنگام تشییع جنازه نواخته می شود و به مرگ افراد در جنگ داخلی اسپانیا اشاره دارد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«اگر تنها سه روز به پایان زندگی تان مانده باشد چکار می‎کنید؟ اگر در این مدت در جنگی نابرابر برای احقاق حوقوقتان باشید چکار می‎کنید و اگر در این مدت با کسی آشنا شده باشید که با تمام وجود دوستش دارید چه؟ زنگ‎ها برای که به صدا در می‎آیند در چنین حال و هوایی می گذرد.

ارنست همینگوی را بزرگترین داستان‎نویس امریکا و یکی از مهمترین داستان‎نویس‎های جهان می‎دانند. همینگوی نویسنده‎ای ماجرا‎جو بود که به قمار، شکار، بوکس، سفر، ماهیگیری و رابطه با ارازل علاقه داشت. بسیاری از داستان‎های او هم در مورد همین موارد هستند. سبک ساده‎نویسی و ایجاز فوق العاده او تاثیر زیادی بر داستان‎نویسی بعد از خود گذاشت که همچنان باقی است. او از پایه گذاران مکتب، موسوم به «وقایع نگاری ادبی» شناخته می شود.

رابرت جردن یک سرباز امریکایی است که قبل از شروع جنگ در اسپانیا مشغول کار است. با شروع جنگ او هم وارد ارتش می‎شود تا علیه فاشیست‎ها بجنگد. او در زمینه انفجار پل تخصص پیدا می‎کند و قرار است در اولین ماموریت خود پلی را در پشت جبهه دشمن نابود کند. او با یک بلد راهی آنجا می‎شود و به گروهی چریکی می‎پیوندد. در آنجا با زنی که مورد تجاوز فاشیست‎ها قرار گرفته است آشنا می‎شود و به او دل می‎بندد. احتمال موفقیت عملیات بسیار کم است و آنها تنها سه روز فرصت دارند که زندگی کنند».

کتاب الکترونیکی

9,200 تومان

حجم : 2.4 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 278

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات