کتاب ‏‫ پاسخ های کوتاه و تفصیلی به یکصدو چهارده سؤال قرآنی (جلد هجدهم)

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی ‏‫ پاسخ های کوتاه و تفصیلی به یکصدو چهارده سؤال قرآنی (جلد هجدهم)

حجم دانلود: 450.3 کیلو بایت

«اَلْحَمْدُلِلّهِ الَّذیالا یَبْلُغُ مِدْحَتَهُ الْقآئِلُونَ، وَ لا یُحْصیانَعْمآءَهُ الْعادُّونَ، وَ لا یُؤَدّیاحَقَّهُ الْمُجْتَهِدُونَ، الَّذیالا یُدْرِکُهُ بُعْدُالْهِمَمْ، وَ لا یَنالُهُ غَوْصُ الْفِطَن، الَّذیالَیْسَ لِصِفَتِهِ حَدٌّ مَحْدودٌ، وَ لا نَعْتٌ مَوْجُودٌ، وَ لا وَقْتٌ مَعْدودٌ، وَ لا اَجَلٌ مَمْدودٌ، فَطَرَ الْخَلایِقَ بِقُدْرَتِهِ، وَ نَشَرَ الرِّیاحَ بِرَحْمَتِهِ، وَ وَتَّدَ بِالصُّخُورِ مَیَدانَ اَرْضِهِ.»
ترجمه:
سرآغاز گفتار نام خداست که رحمتگر مهربان خلق راست
سپاس خداوندی را که سخنوران از ستودن او عاجزند، و حسابگران از شمارش نعمت های او ناتوان و تلاشگران از ادای حق او در مانده اند. خدایی که افکار ژرف اندیش، ذات او را درک نمی کنند و دست غوّاصان دریای علوم به او نخواهد رسید. پروردگاری که برای صفات او حدّ و مرزی وجود ندارد و تعریف کاملی نمی توان یافت و برای خدا وقتی معیّن، و سرآمدی مشخّص نمی توان تعیین کرد. مخلوقات را با قدرت خود آفرید، و با رحمت خود بادها را به حرکت درآورد و به وسیله کوه ها اضطراب و لرزش زمین را به آرامش تبدیل کرد.
با تشکر و ستایش خدای قادر متعال توفیق یار شد در دو سال گذشته جلدهای یک تا پانزده این مجموعه کتاب تحت عنوان پاسخ های کوتاه و تفصیلی به 114 سؤال قرآنی در مورد سه جزء اوّل قرآن کریم چاپ و منتشر گردد و در مورد جزء چهارم قرآن نیز جلد شانزده قبلا چاپ شده و جلدهای هفده و هجده آن نیز هم اکنون چاپ و منتشر می شود و انشاءَاللّه جلدهای نوزده و بیست به زودی چاپ و منتشر خواهد شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب ‏‫ پاسخ های کوتاه و تفصیلی به یکصدو چهارده سؤال قرآنی (جلد هجدهم)

مشخصات کتاب ‏‫ پاسخ های کوتاه و تفصیلی به یکصدو چهارده سؤال قرآنی (جلد هجدهم)

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پاسخ‌ های کوتاه و تفصیلی به یکصدو چهارده سؤال قرآنی

کنگره : ‫‬‭‬‭‬‭‭‬‭BP65/2‫‭/ک8پ2 1383

دیویی : ‫‬‭‬‭‬‭‭‬‭297/1076

کتابشناسی ملی : ‫‭م‌83-19539‬

شابک : ‭ 964-9975-05-5

سال نشر : 1386

نظرات درباره کتاب ‏‫ پاسخ های کوتاه و تفصیلی به یکصدو چهارده سؤال قرآنی (جلد هجدهم)