1 / 3

دانلود کتاب جای او خالی

نوع محصول: کتاب الکترونیکی (EPUB)
حجم دانلود: 1.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 32
3,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

داستان کوچک "جای او خالی" درباره کشته شدن یک نوجوان است که در اوج انقلاب اتفاق می افتد.

منصور که تنها 13 سال دارد در یکی از مدارس تهران درس می خواند و هر بار باید به اجبار به یکی از برنامه های طراحی شده برای شاه و همسر و فرزندانش برود. یک روز آن ها را برای پایکوبی روز تولد شاه می برند و روز دیگر باید به استقبال شاه و همسرش بروند که از سفر زمستانی بر گشته اند. در تمامی این برنامه ها که به اجبار بچه های مدرسه را با خود همراه می کنند، منصور از این کار ناراضی است و دلش می خواهد فریاد بزند شاه نمی خواهیم و شاه باید کشته شود.

منصور کلمه انقلاب را نمی داند اما متوجه است که انقلاب او را بزرگ می کند. انقلاب او را وارد میدان کرده و از او یک جنگجو ساخته است. انقلاب چیزی است که به او اجازه داده حرف بزند و فکرش را بگوید.

یک روز منصور فرصتی پیدا می کند که به صف تظاهر کنندگان انقلابی برعلیه شاه بپیوندد. او خودش را به صف اول می رساند. وی روی تانک پسر همسایه ش آنر ا می بیند و به خیال اینکه جواد او را خواهد شناخت، برایش دست تکان می دهد اما پسر مسلسل به دست، به سمت او شلیک می کند و منصور پیش از اینکه فرصت کند فریاد خشمش را نسبت به شاه به جواد بفهماند و از او بخواهد به آن ها بپیوندد، کشته می شود. بعد از انقلاب بچه های همسایه و همکلاسی هایش با دسته گلی یاد و خاطره او را برای همیشه پیش خود زنده نگه می دارند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : قصه های انقلاب برای بچه ها و نوجوانان

صفحات کتاب : 32

کنگره : ‏‫‭‭‭‬‭‭PIR۷۹۴۳‭‬ ‭/ب۵۸‏‫‭‭‭‬‭‭‭ج‌۲ ۱۳۹۳‬‬‬

دیویی : ‏‫‭‬‭‭‭۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : 4047896

شابک : 978-964-471-709-3

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات