کتاب پاسداران حرم

یادمان شهدای مدافع حرم خوزستان

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 12.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 192

خلاصه کتاب پاسداران حرم

شهیدی که در سوریه، عراق و در هر مکان و زمانی شهید شده باشد، همانند این است که جلوی در حرم امام حسین(ع) شهید شده است؛ چرا که اگر این شهیدان نبودند اثری از حرم اهل بیت(ع) نبود.
مقام معظم رهبری(مدظله)

مجموعه پیش رو به سفارش موسسه سرلشکر شهید دکتر احمد سوداگر به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر دکتر حاج احمد سوداگر و به یاد شهدای مدافع حرم استان خوزستان منتشر شده است. ترتیب اسامی در فهرست- به جز شهید احمد سوداگر- بر اساس تاریخ شهادت شهدا، تنظیم شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"روایت ابراهیم اصل غوابش، برادر شهید:
پدر شهید اصل غوابش که به ملاعلاوی (ملا علی) و یک شخصیت دینی در حصیر آباد معروف بود، مدتی به عنوان پیش نماز در مسجد امام حسن مجتبی (ع) و مسجد امام علی (ع) فعالیت داشت و به مصالح فروشی ساختمان اشتغال داشت. همیشه حامی دلسوزی برای فقرا، مساکین و یتیمان بود به طوری که گاهی مصالح رایگان در اختیار آنها می گذاشت و در بعضی جاها پول ساختن مسکن به آنها قرض می داد و بانی خیر برای ساخت مسجد امام حسن مجتبی (ع) شد.

ملاعلاوی بعد از فوت همسر در سال 1375 به بیماری سرطان مبتلا شد که حاج کریم تا آخرین لحضات زندگی بالای سر او بود به طوری که شبانه روز از ایشان مراقبت می کرد و چندین بار برای انجام عمل او را به تهران برد. حاج کریم خیلی پدر را دوست داشت، به همین دلیل دو سال آخر حیات وی به همراه برادرانش از او مراقبت کردند ولی به علت شدت بیماری در سال 1380 دار فانی را وداع گفت."

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 192

کنگره : BP۵۲/۶‏‫‭/س۱۶پ۲ ۱۳۹۶

دیویی : ۲۹۷/۹۹۶

کتابشناسی ملی : 4097621

شابک : 978-600-98059-0-7

سال نشر : 1396

نظرات