کتاب مردان مجنون، زنان لیلی (جلد اول)

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 910.1 کیلو بایت
صفحات کتاب : 392

خلاصه کتاب مردان مجنون، زنان لیلی (جلد اول)

معرفی کتاب مردان مجنون، زنان لیلی (جلد اول)

کتاب مردان مجنون، زنان لیلی (جلد اول) سعی دارد مفاهیم رفتارشناسی زناشویی را با تکیه بر ادبیات و نماد و نشانۀ «لیلی و مجنون» با زبان ادبیات و ترکیب آن با روان شناسی امروز بیان کند.

روابط زناشویی جای بحث بسیار دارد، علی شمیسا در این اثر، در هر بخش به جنبه ای از روابط زناشویی پرداخته است و برای درک بهتر آن، حکایتی مرتبط با آن موضوع ارایه کرده است و با تکیه بر مفاهیم تحلیل رفتار متقابل (TA) (من کودک، من بالغ و من والد) به تحلیل کوتاه این حکایت های خردمندانه و عاشقانه می پردازد.

کتاب مردان مجنون، زنان لیلی قصد دارد بیشتر در راستای روان شناسی فرهنگ (Culture-psy) گام بردارد. روان شناسی فرهنگ با زاویۀ دید روان شناسی امروز، به تحلیل نمادها و نشانه های ادبیات و فرهنگ و هنر می پردازد.تلفیق فضای «روان شناسی زناشویی و خانواده، با هنر و ادبیات» شکل و فرمی نو می آفریند و با فرهنگ ایرانی ما که زبان احساسات نرم و شاعرانه را بیشتر می پسندد، همخوانی بیشتری دارد. هر حکایتی، پیامی خاص خود را دارد و می تواند هر زن و شوهری را به تأمل وا دارد.

داستان عاشقانۀ «لیلی و مجنون» بهانه ای است برای طرح مباحثی در حوزۀ عشق، خانواده و روابط زناشویی و رفتارهای بالغانۀ زن و شوهرهای امروزی. شاید بپرسید: «لیلی و مجنون که هرگز به هم نرسیدند و ازدواج نکردند؟!»

در کتاب مردان مجنون، زنان لیلی (جلد اول)، فرض را بر این گذاشته ایم که این دو به هم رسیده اند و در گذران زندگی و تجربۀ واقعیت های آن، با مسائل و مشکلات و بحران هایی مواجه می شوند و می کوشند علاوه بر تکیه بر قابلیت های عشق خود، بالغانه و خردمندانه به زندگی شان بنگرند و مسائل شان را حل کنند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مردان مجنون، زنان لیلی

صفحات کتاب : 392

کنگره : ‏‫‬‮‭HQ743‏‫‮‭/ش8م4 1393

دیویی : ‏‫‬‮‭646/78

کتابشناسی ملی : 3569107

شابک : 978-964-236-606-4

سال نشر : 1393

نظرات