1 / 3

جاده موفقیت

راهنمای کلاسیک برای رسیدن به موفقیت مالی و شادی و شادکامی

موضوعات


دانلود کتاب جاده موفقیت

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 592.7 کیلو بایت
صفحات کتاب : 183
10,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب جاده موفقیت، راهنمای کلاسیک برای رسیدن به موفقیت مالی و شادی و شادکامی اثر ناپلئون هیل و ترجمه مهدی قراچه داغی است. این کتاب یک راهنمای بزرگ است و به نفع شماست که به توصیه هایش توجه کنید.

موضوع اصلی کتاب جاده موفقیت: راهنمای کلاسیک برای رسیدن به موفقیت مالی و شادی و شادکامی (Road to success: putting the principles of think and grow rich into action in your life) موفقیت در کسب و کار است.

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) در سال 1883 در ویرجینیا متولد شد و در سال 1970، پس از دوره ای طولانی و موفق، به عنوان مشاور رهبران تجاری، سخنران و نویسنده، درگذشت. بیندیشید و ثروتمند شوید پرفروش ترین کتاب تاریخ در حوزهٔ خود است که موفقیتش، هیل را بدون اتکا به غیر میلیونر کرد. از دیگر آثار او می توان به کتاب چگونه بر سختی های زندگی غلبه کنیم اشاره کرد.

در بخشی از کتاب جاده موفقیت می خوانیم:

به لحاظ جثه، انسان یک صد میلیون برابر زنبور حجم دارد اما به لحاظ هوشی، زنبور یک صد میلیون برابر از انسان هوشمندتر است. انسان با غرور و افتخار به ساخته دست خود نگاه می کند، به آسمان خراش های سر به فلک کشیده، و در دل می گوید: «ببین من چه موجود خارق العاده ای هستم. ببین چه ساختمان های رفیعی ساخته ام. ببین تکامل در انسان چه کرده. ببین من چه ثروتی ایجاد کرده ام.»

زنبور کوچک هوشمند در حالی که در مدخل ورودی کندویش نگهبانی می دهد، لاف و گزاف انسان را می شنود و می گوید: «بله، واقعیت دارد که تو تغییراتی چشم گیر در زمین ایجاد کرده ای. تو خاک را به آسمان خراش تبدیل کرده ای. تو لوکوموتیوهایی قدرتمند ساخته ای. تو بر آسمان مسلط شده ای. تو فاصله زمین تا ستاره ها را اندازه گرفته ای. اما کاری که با وجود این همه دستاوردهایت انجام نداده ای این است که توانمندی های مغز درون کاسه سرت را به درستی ارزیابی نکرده ای.


مسئله دیگری که به آن توجه نداشته ای، روحیه اجتماعی است. تو باید درک کنی در دنیا چیزی وجود دارد که از رفاه فردی تو بزرگ تر است. تو برای هدف های خودخواهانه کار می کنی. می خواهی آنچه را همکارانت به دست آورده اند از آن ها بستانی. تو هنوز به روح کندو که ما زنبورهای کوچک نظاره گر آن هستیم، پی نبرده ای. ما به سود کندو عسل ذخیره می کنیم. اما تو پول ذخیره می کنی تا به کمک آن از همکارت به سود خود بهره برداری کنی.»
به راستی که چه حشره حیرت انگیزی است!

چه درس های حیرت انگیزی می تواند به ما بدهد. کافی است به تماشای آن بنشینیم و عادت ها و فکرش را تجزیه و تحلیل کنیم. زنبور تنها موجودی است که می تواند جنسیت نوزاد خود را کنترل کند، ولی ما با تمام درایتی که در خود سراغ داریم از عهده این مهم بر نمی آییم. زنبور عسل کوچک می تواند جنسیت را کنترل کند.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 183

کنگره : ‏‫‬‮‭HF۵۳۸۶‏‫‬‮‭/ھ۹ج۲ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‬‮‭۶۵۰/۱

کتابشناسی ملی : 4583146

شابک : 978-964-236-826-6

سال نشر : 1396

فهرست

پیش گفتار
مقدمه
بخش 1: جاده منتهی به موفقیت پانزده تابلوی راهنما
فصل 1: آرزو به عنوان هدفی قطعی در زندگی
فصل 2: اعتمادبه نفس
فصل 3: ابتکار
فصل 4: تصور و تخیل
فصل 5: اشتیاق
فصل 6: عمل و اقدام
فصل 7: خویشتنداری
فصل 8: عادت کار کردن بیش از میزان حقوق دریافتی
فصل 9: شخصیت جذاب
فصل 10: درست اندیشی
فصل 11: تمرکز
فصل 12: مداومت
فصل 13: درس گرفتن از شکست
فصل 14: صبر و تحمل
فصل 15: به کار بردن قوانین طلایی
بخش 2: موفقیت
بخش 3: رهبری
بخش 4: قدرت بسط بینش و پنداره

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات