× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

دانلود کتاب آشنایی با صنایع صحنه -دانیل. ای. یونیزی - فراکتاب

نوع اثر : کتاب

نویسنده :

مترجم : رضا مهدی زاده , امیر هاشمی مهر

صفحات کتاب : 240

کنگره : PN2091/‮ص‬3‏‫‭آ9 1387

دیویی : 792/025

کتابشناسی ملی : 1314098

شابک : 978-964-8152-26-8

سال نشر : 1387

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

دریافت این اثر

کتاب‌الکترونیکی 9,000 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

یک سالن تئاتر حداقل به دو چیز نیاز دارد: فضایی که بازیگر در آن به اجرا بپردازد و فضایی که تماشاگر بتواند در آن به تماشای تئاتر بنشیند. اساس یک سالن تئاتر خوب، چگونگی رابطه بین این دو فضاست. کتاب «صنایع صحنه» کتابی با رویکرد آموزشی است که تمام اجزای صحنه یک نمایش را از زوایای گوناگون بررسی می کند.

هرچند که این کتاب دیدگاهی تاریخی ندارد، اما نویسنده با مرور کلی بر سیر تحول تجربیات غرب در زمینه صحنه اجرای یک تئاتر، دیدگاه های ارزشمندی را در اختیار متخصصان این رشته می گذارد و با بررسی سالن های تئاتر کهن از جمله صحنه های تئاتر یونانیان و رومیان مولفه های طراحی صحنه مدرن را نمایان می کند. بررسی و ارایه کامل شکل گیری اجزای گوناگون صحنه های تئاتر و چگونگی اجرای آن ها در سالن نمایش، تنها در یک کتاب امری غیر ممکن است، اما این کتاب چارچوبی را در اختیار طراحان صحنه قرار می دهد که از طریق آن با تمام ادوات و ابزارآلات صحنه آشنا می شوند و با دیدن نمونه های عینی که در کتاب آورده شده، با طراحی های صحنه روز دنیا آشنایی می یابند.

اما نکته مهم تر اینکه نویسنده، بسیاری از ادوات و گونه های مختلف طراحی صحنه را مورد کنکاش قرار می دهد تا به طراحان صحنه جوان یادآوری کند که دکور صحنه باید ساده، سبک و قابل انعطاف باشد.

این کتاب که جزو کتاب های درسی دانشگاه های کالیفرنیا و لس آنجلس آمریکا هم هست؛ هم برای دانشجویان طراحی صحنه و طراحان جوان و هم برای مدیران صحنه و مدیران سالن های تئاتر، نگارش و تدوین شده است.

کتاب‌الکترونیکی

9,000 تومان

حجم : 9.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 248