1 / 3

کوچ غریبانه

یادمان سردار شهیدمهندس صدرالله فنی


دانلود کتاب کوچ غریبانه

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 1.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 200
2,600 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از عزیزالله سالاری می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.
اثر پیش رو شامل زندگی و خاطرات سردار شهید مهندس صدرالله فنی می باشد که تقدیم حضور خوانندگان عزیز می گردد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
حدود یک ماه پیش از آغاز جنگ تحمیلی به غرب کشور رفته بودیم؛ جایی که نیاز به کار فکری و فرهنگی نیروهای مسلمان در چالش با اندیشه های مارکسیست ها و عقاید انحرافی بود. بعد از مدت کوتاهی، آتش جنگ توسط بعثیان آتش افروز درگرفت و در اثر آن، مردم مناطق قصرشیرین، سرپل ذهاب و دیگر مرزنشینان خطه غرب کشور آواره شدند. نهادهای انقلابی از جمله جهادسازندگی، کار توزیع نان و پتو و دیگر نیازمندی های زندگی آوارگان را به عهده گرفته بودند.

با گروهی از دوستان به مناطق جنگ زده رفتیم و به کارهای خدماتی و کمک رسانی مشغول شدیم. بچه ها به سبب گرفتارشدن در عرصه کارهای غیرفرهنگی و دور شدن از مقصود اصلی و انگیزه اولیه خویش یعنی کار و مبارزه فکری، دل خوشی نداشتند و هر روز شاهد صف آوارگان و پرداختن به کارهای پرمشقت بودند و آن را کاری کوچک برای خود تصور می کردند. روزی به آقا صدرالله گفتم: «ما برای انجام کاری بزرگ تر به این منطقه آمدیم؛ ولی اکنون مسؤول توزیع نان و پتو و گرفتار صف جنگ زده ها شده ایم.»

وی در پاسخ گفت: «ما اگر بتوانیم یک گره، حتی یک گره کوچک از مشکلات این مملکت را باز کنیم، همین خودش خدمت بزرگی است. حال این کار اگر کوچک و ناچیز هم باشد مسأله ای نیست؛ زیرا در عوض گرهی از گره های این نظام گشوده می شود.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 200

کنگره : ‏‫DSR1626‭‬ ‭/ف86‏‫‬‮‭س2 1392

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 3144298

شابک : 978-600-6393-43-8‬

سال نشر : 1392

نظرات