× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

تا چشمه بقا

زندگی و خاطرات سردار سرلشکر شهید دکتر مجید بقائی

نوع اثر : کتاب

ناشر : نیلوفران

نویسنده :

صفحات کتاب : 197

کنگره : DSR1626‭‬ ‭/ب7‏‫‭س2 1390

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 1945146

شابک : 978-600-5513-36-3

سال نشر : 1390

خلاصه اثر

کتاب حاضر روایت زندگی و خاطرات پاسدار شهید سردار سرلشگر دکتر «مجید بقایی» به همراه وصیت نامه و عکس های شهید است. مجید بقایی در سال 1337 در بهبهان در خانواده ای مذهبی و متدین به دنیا آمد.

او دوران کودکی و تحصیل خود را در این شهر با کسب موفقیت هایی به پایان رساند و در رشته پزشکی دانشگاه جندی شاپور (دکتر چمران) راه یافت و جزو دانشجویان بادرایت و باذکاوت شد. در دوران پهلوی فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود را در ستیز با نظام پهلوی آغاز کرد. از جمله فعالیت های او در دوران پهلوی ترور «داوودی»، یکی از افسران عامل خفقان، در بهبهان بود. بقایی سپس شهربانی بهبهان را به تصرف خود در آورد.

رشادت های وی در فراز و فرودهای مبارزات انقلابی و نیز در جنگ ایران و عراق بی شمار است. بعد از فعالیت ها و پذیرش مسئولیت های گوناگون در جنگ، در عملیات «رمضان» و «محرم» به فرماندهی «قوای یکم کربلا» برگزیده شد و در همین عملیات هدف گلوله دشمن قرار گرفت و به درجه شهادت نائل آمد.

کتاب‌الکترونیکی

1,300 تومان

حجم : 6.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

موضوعات

فهرست

سپاس نامه
دیباچه
خاطرات
نکته ها
زندگی نامه
وصیت نامه
لحظه های ماندگار

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات