1 / 3

دزفول به روایت کودکان

موضوعات


دانلود کتاب دزفول به روایت کودکان

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 2.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 224
2,400 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از جمعی از کودکان دزفولی می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.

دزفول در گذر زمان حوادث و رویدادهای فراوانی را پشت سر نهاده و بارها مورد طمع خوانین، ستمگران و دولت های سرکش قرار گرفته است و در این مسیر بسیاری از گنجینه های خود را از دست داده است. اما امروز وقتی احوال این شهر را از نیاکان خود می پرسیم، جز حرفهای اندکی که گاه مستدل و واقعی نیز نمی باشند، چیز بیشتری نمی یابیم. مردم قهرمان این شهر در سال های دفاع مقدس با مقاومت اسطوره ای خود در برابر اشغالگران، شکوهی تحسین برانگیز را در ضمیر ملت ایران به یادگار گذاشتند که فرزندان این دیار تا همیشه تاریخ به آن خواهند بالید.

اشتهار حماسه آفرین این شهر به عناوین افتخار آمیزی چون «شهر نمونه » و «پایتخت مقاومت مردم ایران » در 4 خرداد ماه 1366 ضمن این که گواه شهادت مظلومانه 2600 تن در 2700 روز مقاومت این شهر می باشد، ترجمان شکوه افسانه ای مردمی است که امامش در مورد آن ها فرمودند؛ «شما دزفولی ها امتحان دادید و خوب از امتحان بیرون آمدید »، آن امام همام همچنین به دشمنانی که در برابر اراده استوار مردم به عجز افتادند، فرمودند؛ «شما دزفولی ها را نشناختید....

این اثر خاطراتی است که از زبان کودکان نقل می شود و اینک به رشته تحریر درآمده تا آنچه بر سر شهر دزفول آمده است را بهتر درک کنیم و با آن آشنا شویم.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"پدر بزرگم در زمان جنگ با کامیون بار مهمات برای جبهه می برد هر بار که می رفت حدود 45 روز رفت و برگشتش طول می کشید. حدود هفت کامیون را به جبهه برده بود. این بار هم مثل همیشه کامیون را بار مهمات کرده بود و به فاو می برد در آن موقع نیروهای عراقی به فاو حمله کرده بودند و فاو را تصرف کرده بودند. پدربزرگم را با کامیون مهمات و چند کامیون دیگر گرفته بودند و کامیون های آن ها را برده بودند.

هنگامی که به آن ها حمله کرده بودند پدربزرگم خود را به آب انداخته بود و از دست نیروهای دشمن فرار کرده بود. او هفت ساعت در آب شنا کرده بود تا از دست دشمن نجات پیدا کرده بود بعد از یک هفته نیروهای ایرانی بادلاوری خود فاو را از دست دشمن نجات داده و اموال تصرف شده را بازگردانده بودند اما مقداری از اموال پیدا نشده از جمله ماشین پدربزرگم که پیدا نشد."

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : یادمان 4 خرداد؛ روز مقاومت و پایداری، روز دزفول

صفحات کتاب : 224

کنگره : DSR۱۶۱۰‭‬ ‭/د۴‏‫‭د۴ ۱۳۹۳

دیویی : ۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲۲‬‬

کتابشناسی ملی : 3493792

شابک : 978-600-6393-64-3‬‬

سال نشر : 1393

فهرست

نمونه فرم مسابقه
تینا بیگ زاده
بهاره خادم زاده مداح
مبینا قلی پور
مهدیس شهروزیان
امیرحسین ماپار
زهرا زین العابدین
یاسین بهروزه
رقیه نجیب پور
زهرا زارع
شادی حسن زاده
راضیه ریاضی
ریحانه قربانی
هستی جلالی نیا
...

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات