1 / 3

آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری

زندگی سیاسی و مرتبه علمی

ناشر: نیلوفران

نویسنده:


دانلود کتاب آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 7.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 152
2,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از حمید طرفی می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.
تدوین و نگارش کتاب علامه ایت الله موسوی جزایری با اشراف و بیان حضرت علامه در چندین سال پیش انجام گرفته و مورد بازنگری واقع شده و هدف بیان رویدادها و حوادث مراحل مختلف پیروزی انقلاب اسلامی بوده و نگرش ایشان بر اختصار و پیوسته می فرمودند که حداکثر مطالب از 150 صفحه تجاوز ننماید.

از سال 53 هجری شمسی که آیت الله موسوی جزایری امامت مسجد «جزایری» را در اهواز بر عهده گرفتند، نقش بارزی در رویدادهای انقلاب اسلامی و حوادث سیاسی استان خوزستان و کشور را بر عهده گرفته و با تدبیر و دور اندیشی و حزم و صبر و بردباری، مدیریت استان را آغاز پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده داشته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"رواج روح همبستگی سربازان با مردم انقلابی شهر نقطۀ عطفی است در فراگیری انقلاب اسلامی بود تا سرانجام قدرت ارتش تحلیل رفت مرحوم حاج سعید جویجری فرزند مرحوم شیخ عبدالحمید جویجری می گوید: «مرحوم پدرم، شیخ عبدالحمید جویجری روابط دوستان های با آیت الله جزایری داشت.

به یاد دارم ما در حوزه علمیه آیت الله بهبهانی خدمت آیت الله جزایری می رسیدیم. بین آیت الله و مردم به ویژه مردم عرب هماهنگی و انسجام بود. خود آیت الله پیشگام مبارزه بودند، کارش دقیق و از روی برنامه ریزی انجام می داد و همۀ اقشار از عرب و فارس برای تظاهرات و مقاومت دعوت می کردند. در اولین تظاهرات جمع زیادی از مردم عرب به توصیه آیت الله شیخ محمد کرمی شرکت کردند. خود آیت الله شیخ کرمی در راهپیمایی شرکت کردند. البته عملکرد تیمسار جعفریان، استاندار و فرمانده نظامی سختگیرانه بود. اغلب روزها در لشکرآباد و دیگر محلات تجاری تانک ها با لوله های خود مغازه ها را تخریب می کردند و خسارات مالی فراوانی وارد می نمودند. مردم هم از این که دارایی خویش را از دست می دادند ناراحت نبودند.

آن ها جانشان فدای انقلاب و امام (ره) قرار داده بودند. چیزی که نظرم را جلب می کردد بی باکی مردم از حکومت نظامی بود. علی رغم این که ارتش از همه امکانات جنگی و سلاح سنگین برخوردار بود اما ترس در چهرۀ سربازان آشکار بود. قدرت خداوندی بود که به مردم چنین شهامت و قوت قلب داده بود و معجزۀ الهی باعث سقوط رژیم شاه بود و در خوزستان مقاومت های دلاورانه و شجاعانه و پی گیرانه آیت الله موسوی جزایری قابل ستایش بوده است."

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 152

کنگره : BP153/5‭‬ ‭/م8‏‫‬‭ز9 1396

دیویی : 297/9۹8

کتابشناسی ملی : 5101965

شابک : 978-600-7935-66-8‬‬

سال نشر : 1396

نظرات