× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری

زندگی سیاسی و مرتبه علمی

نوع اثر : کتاب

ناشر : نیلوفران

نویسنده :

صفحات کتاب : 152

کنگره : BP153/5‭‬ ‭/م8‏‫‬‭ز9 1396

دیویی : 297/9۹8

کتابشناسی ملی : 5101965

شابک : 978-600-7935-66-8‬‬

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از حمید طرفی می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.
تدوین و نگارش کتاب علامه ایت الله موسوی جزایری با اشراف و بیان حضرت علامه در چندین سال پیش انجام گرفته و مورد بازنگری واقع شده و هدف بیان رویدادها و حوادث مراحل مختلف پیروزی انقلاب اسلامی بوده و نگرش ایشان بر اختصار و پیوسته می فرمودند که حداکثر مطالب از 150 صفحه تجاوز ننماید.

از سال 53 هجری شمسی که آیت الله موسوی جزایری امامت مسجد «جزایری» را در اهواز بر عهده گرفتند، نقش بارزی در رویدادهای انقلاب اسلامی و حوادث سیاسی استان خوزستان و کشور را بر عهده گرفته و با تدبیر و دور اندیشی و حزم و صبر و بردباری، مدیریت استان را آغاز پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده داشته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"رواج روح همبستگی سربازان با مردم انقلابی شهر نقطۀ عطفی است در فراگیری انقلاب اسلامی بود تا سرانجام قدرت ارتش تحلیل رفت مرحوم حاج سعید جویجری فرزند مرحوم شیخ عبدالحمید جویجری می گوید: «مرحوم پدرم، شیخ عبدالحمید جویجری روابط دوستان های با آیت الله جزایری داشت.

به یاد دارم ما در حوزه علمیه آیت الله بهبهانی خدمت آیت الله جزایری می رسیدیم. بین آیت الله و مردم به ویژه مردم عرب هماهنگی و انسجام بود. خود آیت الله پیشگام مبارزه بودند، کارش دقیق و از روی برنامه ریزی انجام می داد و همۀ اقشار از عرب و فارس برای تظاهرات و مقاومت دعوت می کردند. در اولین تظاهرات جمع زیادی از مردم عرب به توصیه آیت الله شیخ محمد کرمی شرکت کردند. خود آیت الله شیخ کرمی در راهپیمایی شرکت کردند. البته عملکرد تیمسار جعفریان، استاندار و فرمانده نظامی سختگیرانه بود. اغلب روزها در لشکرآباد و دیگر محلات تجاری تانک ها با لوله های خود مغازه ها را تخریب می کردند و خسارات مالی فراوانی وارد می نمودند. مردم هم از این که دارایی خویش را از دست می دادند ناراحت نبودند.

آن ها جانشان فدای انقلاب و امام (ره) قرار داده بودند. چیزی که نظرم را جلب می کردد بی باکی مردم از حکومت نظامی بود. علی رغم این که ارتش از همه امکانات جنگی و سلاح سنگین برخوردار بود اما ترس در چهرۀ سربازان آشکار بود. قدرت خداوندی بود که به مردم چنین شهامت و قوت قلب داده بود و معجزۀ الهی باعث سقوط رژیم شاه بود و در خوزستان مقاومت های دلاورانه و شجاعانه و پی گیرانه آیت الله موسوی جزایری قابل ستایش بوده است."

کتاب‌الکترونیکی

2,900 تومان

حجم : 7.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 152

موضوعات

فهرست

مقدمه
چکیده
پیشینه تاریخی
ولادت آیت الله سیدمحمدعلی جزایری
آیت الله سیدمحمدجزایری والد آیت الله
حرکت به نجف اشرف وتحصیل در حوزه علمیه
اخراج ایرانیان از عراق و بازگشت آیت الله به کشور
اقامت در اهواز و اوضاع مذهبی و اجتماعی شهر
جوانان مسلمان شورانگیز و علامه موسوی جزایری
شهادت فرزند امام و گسترش انقلاب اسلامی در اهواز
بازگشایی مدارس بسیج و دبیران و دانش آموزان
گفتگو با نخبگان و دبیران
عزیمت آیت الله به پاریس و مذاکره با حضرت
علامه جزایری و راهپیمایی بزرگ اهواز
تشکیل هسته های انقلاب در ادارات و کارخانجات
عاشورای حسینی اعلامیه های حضرت امام
تحصن در عباسیه و بازگشایی مجدد حسینیه اعظم
مسائل نفت و اعزام هیات نمایندگی امام به اهواز
گردهمایی مدرسه دارالعلم آیت الله بهبهانی
تجمع نیوساید
اعتصاب شرکت نفت و تشکیل صندوق تعاونی
اعلامیه خلع شاه از سلطنت
....

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات