1 / 3

سیر تفکر معاصر (جلد 2)


دانلود کتاب سیر تفکر معاصر (جلد 2)

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 471.9 کیلو بایت
صفحات کتاب : 616
16,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب حاضر جلد دوم از سری کتاب های مطالعات انتقادی در حوزه تفکر معاصر از دکتر محمد مددپور است که در 25 فصل چهار باب گرد آوری شده است. زمینه های تجدد و دین زدایی در ایران، نخستین متفکران جدید ایران، تجدد و اصلاح دین در اندیشه سیدجمال الدین اسدآبادی، تجدد و دین زدایی در اندیشه های میرزا ملکم خان ناظم الدوله. . . از موضوعات این کتاب است.
کتاب سیر تفکر معاصر 2، جلد دوم از مجموعه چهار جلدی «سیر تفکر معاصر» است که محمد مددپور آن را تدوین کرده است. این کتاب از سه باب تشکیل شده که هر باب خود شامل فصولی چند است.

باب اول، درباره زمینه های تجدد و دین زدایی در ایران و نخستین متفکران جدید ایران است. این باب از پنج فصل تشکیل شده است که معنای لغوی و اصطلاحی دین، شمه ای از اصلاح دین در جهان مسیحی، شهدای از دین در جهان اسلام، زمینه های تجدد و اصلاح دین در ایران، مدرنیسم و غربی شدن در قلمرو دین از موضوعاتی هستند که به این باب اختصاص داده شده اند. باب دوم، در زمینه تجدد و اصلاح دین در اندیشه سید جمال الدین اسدآبادی است. که این باب چهره و راه سید جمال از دیدگاه های مختلف، روح فلسفی، مذهب نیچری، بینش ضد استعماری، حضور فلسفه و دین در نهضت تجدد اتحاد اسلام را بررسی کرده است.

باب سوم، به تجدد و دین زدایی در اندیشه میرزا ملکم خان ناظم الدوله و میرزا عبدالرحیم طالبوف می پردازد. این باب از شش فصل تشکیل شده است و مراحل مختلف سیر اندیشه میرزا ملکم و میرزا عبدالرحیم طالبوف را شرح می دهد. هدف نویسنده از نوشتن این کتاب و سه جلد دیگر آن تلاشی است در جهت مطالعه و تحلیل مدرنیسم و پروتستانیسم اسلامی در اندیشه نخستین متفکران ایرانی از طریق تحلیل و تفسیر مضامین کتاب ها، مقاله ها و نامه های آنان.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : سیر تفکر معاصر

صفحات کتاب : 616

کنگره : ‏‫‬‮‭DSR65 ‭/ت‌3‏‫‬‭م‌4 1385

دیویی : 955/0044

کتابشناسی ملی : 32492-م84

شابک : 978-964-506-135-5

سال نشر : 1385

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات