1 / 3

ابرها مسافرند

موضوعات


خرید نسخه چاپی: bookroom.ir

خرید کتاب ابرها مسافرند

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 16.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 28
12,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

مجموعه شعر کودکانه «ابرها مسافرند» که برای گروه سنی «ب» و «ج» سروده و منتشر شده، مانند تمام مجموعه شعرهای کودکانه کمال شفیعی مشعوف به نکات تربیتی مربوط به کودکان توجه دارد و موضوعاتی از قبیل احترام به والدین، ارتباط با محیط اطراف، اهمیت نظم و ترتیب و ... در این مجموعه پُررنگ است.

در این کتاب 10 شعر کودکانه با عنوان های «پدر»، «سوسک ها یواشکی»، «مشکل هزارپا»، «کاروان نوبهار»، «نه دشمن کلاغ است نه دوست کلاغ است»، «بازی»، «حس تازه»، «از نگاه پنجره»، «از دست پای من» و «شکل توپی خاردار» در قالب مثنوی آمده است.

شفیعی در قالب این شعرهای طنز، بچه ها را با خصوصیات برخی از حشرات و حیوانات مانند سوسک و هزارپا و خارپشت و همچنین بعضی از پدیده های طبیعی مانند زایش ابرها و بارش باران و نیز اعضای بدن انسان از قبیل دست و پا آشنا می کند.

ضمن اینکه او در حین این شعرها به خوبی توانسته بچه ها را با مفاهیمی اساسی مانند ایثار و اهمیت مسئله ای مانند شهادت، فلسفه بازی، تمرین اندیشیدن و انشا نوشتن و ... مواجه کند. البته نباید تاثیر تصویرگری های امیر علایی را در انتقال این حس به خواننده عموماً خردسال کتاب «ابرها مسافرند» فراموش کرد.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 28

دیویی : ۸‮فا‬۱‏‫‭ش۵۶۴‮الف‬ ب۱۳۹۲

کتابشناسی ملی : 3361093

شابک : 978-600-175-664-1

سال نشر : 1392

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات