کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی نظام مدیریت امنیت اطلاعات

حجم دانلود: 2.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 161

کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات به معرفی و بررسی تکنیک های تخصصی و کارآمد، برای پیاده سازی امنیت در فضای اطلاعاتی شبکه می پردازد.

اصلی ترین قدم برای ایجاد امنیت در یک موسسه، ایجاد یک بدنه ی قوی در راستای مدیریت فعالیت های امنیتی است. باید قبول کرد که فرآیند امن سازی یک سازمان با چشم پوشی از مسائل مدیریت امنیت و بسط و گسترش آن در سطح همه بخش های حساس و استراتژیک یک سازمان ممکن نیست. کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات (Information Security Management System) به شما نشان خواهد داد تا با برگزیدن کنترل های امنیتی کافی و درست، می توان محافظت از دارایی های اطلاعاتی را ضمانت کرد و به این ترتیب به طرفین ذینفع اطمینان خاطری مورد قبول داد.

بر این اساس تمامی راهکارهای امنیتی درست به سخت افزارها، نرم افزارها، ارتباطات و بسترهای آن ها اعمال می شود تا موسسات را در جهت رسیدن به موفقیت برای داشتن محیطی امن کمک کند. مقصود از برنامه ریزی و پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، خلق شرایطی هماهنگ میان کلیه پرسنل با هدف حرکت به سمت امنیت اطلاعات در سازمان است و این موضوع با مشارکت و همراهی کلیه کارشناسان و پشتیبانی مدیران ارشد سازمان تحقق پیدا می کند.

در بخشی از کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات می خوانیم:

طبیعی است که شما زمانی که به یک کشور خارجی سفر می کنید یکی از مهم ترین معیارها برقرار بودن امنیت در آن کشور است، همین موضوع باعث ترقیب شدن توریست ها برای سفر کردن و سرمایه گذاری در آن کشور می شود. در خصوص سازمان ها هم به همین شکل است، اگر سازمانی بتواند سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را به درستی پیاده سازی و مدیریت کند تجارتی دائمی و همراه با ریسک کمتر خواهد داشت، تصور کنید شخصی قصد سرمایه گذاری در یک شرکت را دارد، اگر این شرکت که در کار تولید مواد اولیه رنگ پلاستیک است فرمول ساخت رنگ را به درستی امن نگاه ندارد و رقیبان تجاری آن فرمول را بدست بیاورند این شرکت دچار تهدید و در نهایت ممکن است بازار کار خود را از دست بدهد، بنابراین سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) به صورت کلی باعث اطمینان از تداوم تجارت و کاهش صدمات توسط ایمن ساختن اطلاعات و کاهش تهدیدها می شود.

پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات علاوه بر موارد بالا می تواند باعث اطمینان از سازگاری با استانداردهای امنیت اطلاعات و محافظت از داده ها، قابل اطمینان کردن تصمیم گیری ها و محک زدن سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، یجاد اطمینان نزد مشتریان و شرکای تجاری، امکان رقابت بهتر با سایر شرکت ها و ایجاد مدیریت فعال و پویا در پیاده سازی امنیت داده ها و اطلاعات شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات

مشخصات کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 161

کنگره : ‏‫‬‮‭QA۷۶/۹

دیویی : ‏‫‬‮‭۰۰۵/۸

کتابشناسی ملی : 5892893

شابک : ‏‫‬‮‭978-600-459-668-8

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب نظام مدیریت امنیت اطلاعات