× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

اثربخشی اتوماسیون اداری بر عملکردآموزش فنی و حرفه ای

نوع اثر : کتاب

ناشر : قانون یار

نویسنده :

صفحات کتاب : 107

کنگره : ‏‫‭HD۵۸/۹‏‫‭/ر۹۴‮الف‬۲ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭۶۵۸/۴‬‬

کتابشناسی ملی : 4699185

شابک : 978-600-8796-07-7

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

حمیدرضا رئیسی، کتاب اثربخشی اتوماسیون اداری بر عملکرد آموزش فنی و حرفه ای را در راستای بهبود بهره وری سازمانی گردآوری کرده و مکانیزم اتوماسیون اداری را به منظور جست و جوی آسان در اطلاعات ذخیره شده، پاسخگویی سریع و به موقع به مراجعان و از همه مهم تر، حذف کاغذ از چرخه مکاتبات اداری جهت بهبود ارتباطات درون سازمانی در معرفی می کند.

امروزه جهش در تولید علم و ایجاد نوآوری های جدید در حوزه ارتباطات سبب افزایش سیر تبادل اطلاعات و نیز افزایش بهره وری در این زمینه شده است. یکی از مهم ترین تکنولوژی های نوین و مطرح در این زمینه اتوماسیون اداری است. اتوماسیون اداری، بهترین ابزار برای رسیدن به راهکارهای مفید در جهت صرفه جویی و استفاده بهینه از زمان در سازمان است.

راه حل های مکانیزه به گردش مکاتبات سازمان سرعت بخشیده و همچنین مدیریت بر گردش کارها را میسر می سازد. در کتاب اثربخشی اتوماسیون اداری بر عملکرد آموزش فنی و حرفه ای با این راه حل ها و فرآیندها آشنا می شوم. در این فرآیند، حذف مکاتبات کاغذی، صرفه جویی و استفاده بهینه از زمان عملی می شود و در واقع اتوماسیون اداری مکانیزمی است در راستای بهبود بهره وری سازمان از طریق گردش الکترونیکی مکاتبات در سطح سازمان، جست و جوی آسان در اطلاعات ذخیره شده، پاسخگویی سریع و به موقع به مراجعان، حذف کاغذ از چرخه مکاتبات اداری، اعمال کنترل مناسب بر کاربران، ثبت و نگهداری بهینه اطلاعات و بهبود ارتباطات درون سازمانی است.

گسترش سیل آسای کامپیوتر در دهه های اخیر، مهم ترین تغییر را در نظام دانایی از اختراع چاپ در قرن پانزدهم یا حتی از اختراع خط به این سو پدید آورده است. به موازات این تغییر خارق العاده، گسترش شبکه ها و رسانه های جدید آمده است که به همان اندازه شگفت انگیز است و کارش، جابجا کردن دانایی و عناصر تشکیل دهنده آن یعنی داده و اطلاعات است. آنچه که مدیران در سطوح مختلف سازمان انجام می دهند و همواره در فضای آن حرکت می کنند.

برقراری یک ساختار ارتباطی مطلوب در سازمان ها، مدیریت سرمایه اطلاعاتی را تسهیل و تقویت می کند و در این راستا، تکنولوژی و ابزار نوین برقراری ارتباطات در سازمان، در تأمین بستر مناسب مدیریت اطلاعات و ارتباطات سازمانی بسیار تأثیرگذار است. از دلایل عمده بکارگیری تکنولوژی اطلاعاتی در محیط اداری، افزایش بهره وری کسانی است که در ادارات و دفاتر کار می کنند. دفتر به معنای محلی است که عده ای از کارکنان گرد هم می آیند تا نوع خاصی از کار مانند پردازش اطلاعات را انجام دهند. اداره و محل کار، تابع پیشرفت فناوری و عملیاتی است که در آن انجام می گیرد، به میزان قابل توجهی تحت تأثیر تکنولوژی در آن است.

در کتاب اثربخشی اتوماسیون اداری بر عملکرد آموزش فنی و حرفه ای می خوانیم که سیستم اتوماسیون اداری، حلقه ارتباط فناوری اطلاعات با ارتباطات سازمانی بوده و کاربرد وسایل الکترونیک در فعالیت های دفتری، به منظور افزایش کارایی و اثربخشی در سازمان است. سازمان فنی و حرفه ای از جمله سازمان های پویا و فعال در زمینه آموزش و ارائه خدمات فنی و حرفه ای به کار آموزان در سطح کشور است که با توجه به رسالت خود در زمینه ایجاد بهره وری در آموزش و دامنه بالای فراگیران، ایجاد رهیافت هایی در زمینه تعالی کارایی فعالیت های این سازمان از یک سو و از سویی پاسخگویی به خیل فراگیران با توجه به امکانات و بودجه محدود سبب شده تا یکی از موارد اهتمام در این سازمان توجه به استفاده از فناوری های نوین در عرصه آموزش و اطلاع رسانی باشد.

اتوماسیون اداری توانسته ضمن ارتباط تنگاتنگ بین کارکنان سازمان و نیز اشتراک گذاری اطلاعات و داده ها، ایجاد کننده یک بستر برای استفاده همزمان گروه وسیعی از کاربران از داده های مراکز می شود. در این شرایط، فرایند های کار، بروکراسی اداری، درخواست ها، پیگیری ها و... در یک قالب و به شکل منظم دسته بندی شده و کاربران می توانند در هر لحظه و با کمترین زمان اتلاف با بیشترین دقت به فعالیت های خود در سازمان اقدام نمایند.

کتاب‌الکترونیکی

8,000 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 108

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: مبانی نظری پژوهش
فصل دوم: روش شناسی پژوهش
فصل سوم: تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم: بحث و تفسیر یافته ها
منابع و مأخذ

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات