1 / 3

بررسی تطبیقی جرم پول شویی در نظام کنونی


دانلود کتاب بررسی تطبیقی جرم پول شویی در نظام کنونی

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 776.2 کیلو بایت
صفحات کتاب : 200
8,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

از زمانی که پدیده های اجتماعی متحول شده و مؤلفه های جدیدی، نظیر گسترش جمعیت و تنوع اجتماعات، علوم و فنون، تغییرات سبک زندگی، شهرنشینی، صنعتی شدن و ... پا به عرصه ی ظهور گذاشتند، زمینه های تغییر این اجتماع به شکل دولت کشور فراهم شد، و سپس در کنار جوامع ملی مقدمات تشکیل جامعه ی بین المللی اولیه که مخلوق اراده ی دولت ها و ناشی از حضور جمعی آنان برای تحقق و تأمین منافع مشترک بود.

از آنجاییکه جامعه انسانی همواره در حال پویایی و تحول است، اغلب آنچه در آن است تابع اصل تحول بوده و در گذر زمان تغییرات چشمگیری را در آن شاهد بوده ایم، به همین دلیل برخی از آنچه که در جامعه و روابط اجتماعی امروز مطرح هستند، هیچگاه در گذشته مطرح نبوده اند. از نگرش جامعه شناسی جنایی و جرم شناسی، اگر بتوان به وجود پدیده مجرمانه معتقد بود، پدیداری آن به تاریخ پیدایش انسان بازمی گردد. ولی ناگفته نماند که نوع و شیوه های ارتکاب آن در زمان ها و مکان های مختلف متفاوت بوده است.

یکی از اوصاف جامعه بین المللی جدید، ظهور پدیده های مثبت و منفی جدید در روابط انسانی است از این رو جهانی شدن اقتصاد و توسعه روابط فرهنگی بین کشورها، بستر مناسبی برای رشد و گسترش جرائم سازمان یافته فراهم کرده است ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 200

کنگره : ‏‫‭HV۸۰۷۹/پ۹‮‬‏‫‬‮‭ر۴ ۱۳۹۵

دیویی : ‏‫‭‏‫‭۳۶۴/۱۶۸

کتابشناسی ملی : 5033644

شابک : 978-600-8796-97-8

سال نشر : 1395

نظرات