× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

ابراهیم کردستان

زندگی نامه و خاطرات سردارشهید ابراهیم مرادی

نوع اثر : کتاب

ناشر : صریر

نویسنده :

صفحات کتاب : 56

کنگره : ‏‫DSR۱۶۲۶‭/م۴‭ر۵ ۱۳۹۷‬

دیویی : ‏‫‭۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲

کتابشناسی ملی : 5417543

شابک : 978-600-331-528-0

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

رضا رستمی در کتاب ابراهیم کردستان برگ هایی از خاطرات سردار شهید ابراهیم مرادی از اسطوره های به یادماندنی مقاومت شهدای پیش مرگان مسلمان کرد را در سال های حماسه و خون در کردستان به تصویر کشیده است. انتشارات صریر کتاب ابراهیم کردستان را منتشر کرده است.


درباره کتاب ابراهیم کردستان

هیچ جای تاریخ جنگ در کردستان را نمی توانیم پیدا کنیم که در آن اثری از رزم خالصانه پیش مرگ های کرد مسلمان نباشد؛ مجاهدان بی ادعایی که پیش مرگ سایر همرزمان و مردم می شدند و در نهایت گمنامی به شهادت می رسیدند. سردار شهید ابراهیم مرادی از پیشکسوتان پیش مرگ کرد مسلمان بود.

رضا رستمی در کتاب ابراهیم کردستان خاطرات این دلاور کرد را بیان کرده است. همرزمان ابراهیم درباره وی می گویند که وی حتی در عملیات نیز نماز را ارجحیت می داد و از تیر و تیغ دشمن نمی هراسید. او در برتر شمردن نماز به مولای بی کفن مان امام حسین (ع) تأسی جست و عاقبت نیز در سال ۱۳۶۶ خود را به قافله کربلاییان رساند.
خواندن کتاب ابراهیم کردستان را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

کتاب ابراهیم کردستان تالیف رضا رستمی، از آن دسته کتاب هایی است که پیشنهاد می کنیم هر ایرانی آن را بخواند تا با بخشی از رشادت های از رزمندگان کرد کشورمان در دوران دفاع مقدس آشنا شود.

درباره رضا رستمی

رضا رستمی از محققان و نویسندگان استان کردستان است که در سال ۱۳۵۸ در پاوه به دنیا آمد، وی کارشناس هنرهای تجسمی است و تا به حال تحقیقات گسترده ای در زمینه کردستان، دفاع مقدس و رزمندگان کرد صورت داده که نتیجه آن تالیف بیش از ۳۰ اثر در حوزه کردستان و دفاع مقدس بوده است. این آثار نقش مهمی در حفظ تاریخ کردستان و رشادت های مردم شریف این منطقه در این دوران خطیر داشته اند.

جملاتی از کتاب ابراهیم کردستان

سال ۱۳۵۴ ابراهیم سرباز بود. دیده بود که یک افسر عالی رتبه نظامی به یک سرباز توهین می کند. با شجاعت و جسارت کامل به طرف آن افسر حمله می کند و با قنداق اسلحه ضربه محکمی به شکم او می زند. به خاطر این کار مدت یک ماه بازداشت و چهار ماه اضافه خدمت کرد. در تظاهرات و راهپیمایی های مردمی علیه رژیم پهلوی در سال های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ شرکت می کرد. «برای خواندن جملات بیشتری از کتاب ابراهیم کردستان، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.»

کتاب الکترونیکی

5,600 تومان

حجم : 3.0 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 51

موضوعات

فهرست

مقدمه
زندگی نامه
خستگی را خسته کرده بود
چهارصد نفر کومله در روستا هستند
با قنداق اسلحه ضربه ی محکمی به شکم او زد
می خواستیم خانه را به آتش بکشیم
امشب عروسی من است
ابراهیم قسم خورد انتقام آن ها را بگیرد
سوگند جلاله
پاک سازی سروآباد بدون تلفات
عملیات شناسایی
فتح قوچ سلطان
دیوانه ی راست گو
با من بگو
گوله که ی سه رشاخ
دیدار با حضرت امام (ره)
پرواز در ماه مهربانی خدا
شهادت در ماه رمضان
ماندن در سنگر را به دامادی ترجیح داد
شهادت با زبان روزه
آلبوم تصاویر
منابع

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات