کتاب آسمان بگوش

شهیدعلی اکبر کاملی

3 از 1 نظر

ناشر: صریر

نویسنده:

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 2.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 61

خلاصه کتاب آسمان بگوش

کتاب آسمان به گوش، برش مختصری از زندگی علی اکبر کاملی به ویژه روایت سفرش به دیگرسو، که برخی را حسین غفاری و بعضی دیگر را دوستانش به روایت خاطره از حافظه خود تکاندند تا بر این کتاب جا خوش کند و برای دیگران باقی بماند.

شهید علی اکبر کاملی در یک خانواده با ایمان و با تقوا چشم به جهان گشود. علی اکبر پس از به پایان رساندن دوره ابتدایی تا دوم راهنمایی درس خواند و پس از آن ترک تحصیل کرد و برای کار به شغل های آزاد رجوع کرد. علی اکبر در دوران انقلاب به دلیل حضور در جلسه های سخنرانی با ظلم های رژیم پهلوی آشنا شد و به مبارزات مردم در برابر حکومت پهلوی پرداخت.

وی در درگیری های مردم با قوای دولتی و به آتش کشیدن مرکز های خرابکاری نقش پر کار داشت. در نخستین روزهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به کمیته های گذرا و بی ترتیب مسلح ملحق شد و پس از ایجاد سپاه، با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارومیه آشنا شد.

در بخشی از کتاب آسمان به گوش می خوانید:

عراقی ها که حالا فهمیده بودند این چند نفر تنها ساکنان کیسه ای هستند، ابرهای گلوله را بالای سر آن ها می تکاندند.

آنتن بی سیم تاب می خورد و بالا و پائین می شد. گوشی بی سیم از دست «علی اکبر» نمی افتاد. شده بود سایه آقا مهدی. یکی دو قایق بیشتر نمانده بود تا همین چند نفر را به آن طرف دجله منتقل کند. پل نفر رو روی دجله هم بمباران شد. تنها لشکری که رفته بود آن طرف دجله، لشکر 31 عاشورا بود. الحاق ها که صورت نگرفته بود، عراقی ها خزیده بودند در همین رخنه ها.

«آقا مهدی» خودش آمده بود در معرکه و نیروها را هدایت می کرد. چشم های آقا مهدی کاسه خون بود. گویی تمام خستگی سال های جنگ را با خود داشت. همه آقا مهدی را به عقب می خواندند. علی اکبر کلافه شده بود. چشم به لب های آقا مهدی دوخته بود. حرف، حرف آقا مهدی است. این بار فرمانده قرارگاه پشت خط می آید.

علی اکبر صدای «بشر دوست» را شناخت. گوشی را می دهد به فرمانده. کاری از پیش نمی برند. دنبال کسی می گردند که به حرفش گوش کند. صدای «احمد کاظمی» توی بی سیم می پیچید.

- مهدی مهدی احمد... مهدی برگرد عقب ببینیم چی کار می توانیم بکنیم...

- احمد نمی دانی اینجا چه خبر است. آرزو می کردم تو هم اینجا بودی. نمی دانی این جا چه عالمی دارد. کاش بودی و می دیدی. اگر اینجا بودی تا همیشه با هم بودیم...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 61

کنگره : ‏‫‭DSR1626‭‬ ‭ /ک2‬‏‫‭آ5 1396‬

دیویی : ‏‫‭‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 4960047

شابک : 978-600-331-374-3

سال نشر : 1396

نظرات