× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

رازهای یک روانشناس

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

صفحات کتاب : 246

کنگره : BF636‏‫‬‭/ن3ر2 1396

دیویی : 158/2

کتابشناسی ملی : 4537882

شابک : 978-964-236-819-8‬‬

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

فرشاد نجفی پور در کتاب رازهای یک روانشناس، پس از بیست سال تجربه و کار حرفه ای در مقام مشاوره و روان شناس، قصد دارد چند راز را با شما در میان بگذارد. او معتقد است که این قصه ها، گفتگوها، مشکل ها و راه حل ها می توانند قصه ها و گفتگوهای شما نیز باشند.


هر انسانی در زندگی اش رازهایی دارد. به طور کلی زندگی سرشار از رمز و راز بوده و خود نیز به تنهایی یک راز است. اتاق مشاوره و در حضور روانشناسی که به او اعتماد دارید جایی است که از رازها را مانند حرف های روزمره سخن می گویید. به همین دلیل روان شناسی علم رازهاست.

رازهایی که فرشاد نجفی پور در این کتاب به آن ها اشاره می کند ممکن است راز شما هم باشد لذا به دقت تا انتهای کتاب را مطالعه کرده و تمامی رازها را مورد بررسی قرار دهید.

در بخشی از کتاب رازهای یک روانشناس می خوانیم:

اکثر آدم ها عاشق می شوند، اما همه یک جور نیستند. همه مثل پروانه نیستند. به عاشق هایی شبیه به پروانه «آویزان» می گویند. آویزان ها به تأثیرشان روی دیگران فکر نمی کنند؛ خودشیفته اند. اگر از آن ها بخواهیم به طرف مقابل فکر کنند یا تعجب می کنند یا تحویل نمی گیرند: «برام مهم نیست چه فکری می کنه! من می خوامش، هرطور شده». آویزان ها نمی فهمند از خط قرمز رد شده اند چون طیف عشق، خیلی وسیع است و مرزهایش شفاف نیست. عشق طیفی وسیع دارد که یک سرش آرامش و سر دیگرش جنایت است. یک طرف همراهی و طرف دیگر آویزان شدن است.

هر روز هزاران متن و صحبت ردوبدل می شود تا رابطه ای به وجود بیاید یا تجدید شود. بعد رابطه و توقع هایش و انگیزه آن ها که ملغمه ای از محبت و خشم است، شروع می شود. همیشه هم تکرار و مقدار مشکل ساز می شود: چند متن در روز؟ چند شاخه گل؟ بعد رفتارهای تند شروع می شود: تهدید، داد و فریاد، بد و بیراه، خشونت فیزیکی و… اینجا دیگر عشق داستانی در کار نیست، می خواهند همدیگر را اذیت کنند. همه چیز شفاف است و ابهامی در کار نیست.

آویزان ها مزاحمت های خود را عشق و محبت می دانند؛ محبتی سرشار که قابل کنترل نیست، اما قطعاً انگیزه این ها عشق نیست، مطلوب گرایی نیست، وسواس است و فکر مزاحم. پرخاش و خشونت مطلوب هیچ کس نیست، هیچ کس دوستش ندارد. همه اش وسواس است، فکر مزاحم است. مردم بیشتر از جنایت مردهای عاشق شنیده اند اما زن های آویزان سه برابر مردها هستند.

یک سوم زن ها هنگام قطع رابطه خشونت کلامی و فیزیکی بروز می دهند درحالی که یک چهارم مردها مرتکب این رفتار ها می گردند. زن ها دو برابر مردها خسارت مالی و سه برابر خسارت جانی وارد می کنند.

کتاب الکترونیکی

6,900 تومان

حجم : 1.7 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 187

موضوعات

فهرست

آيا انسان هاي خلاق مشكل رواني دارند؟
دعا می کنم گیر خودشیفته ها نیفتید
زدگی
عاشق های آویزان
پدر و مادرها این ها را نمی دانند
مادرهای نامهربان، دخترهای ناکام
این آدم «محکم» است، باور کنید
دروغ قسمتی از عشق است
حس ششم
فانورکسی
خیال پردازی اصلاً بد نیست
از گذشته های بد باید گذشت
وسواس و گزینه های روی میزش
جای عشق کجاست؟
مغز پلِ متحرک و تقویت خلاقیت
استرس، چین و چروک صورت و سفیدی موها؛ واقعیت یا خیال؟
شکست پلِ پیروزی است؟
بدخوابی را می شود خواباند
آدم شناسی در چند دقیقه
مسمومیت با مسئولیت
اضطراب اجتماعی
تصویر ذهنی جسم و اختلالات تغذیه ای
خود را بازسازی کنید
یک روز خوب بسازیم
همه ما به گونه ای خودشیفته هستیم!
سال نو، کله نو!
دوست خوب، راز عمر دراز
ارضای نمایشی
فراتر از خوشبختی
کدام نوجوان قابل اعتماد است؟
ذهن، اشتها و هیکل
شجاع بودن
نوجوان و قصه استقلال
چرا من عزت نفس خوب ندارم؟
راه هاي مقابله با افسردگي شغلي
اضطراب به رفتاردرمانی بهتر از دارو جواب می دهد
کمردرد
چند نکته برای مبتلایان به درد های مزمن
فیبرومَیالْژی
التهاب حاصل از غم احتمال بیماری های جسمانی را افزایش می دهد
حرفه ای تر بحث کنید
هرگز برای همدردی این حرف ها را نگویید

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات