کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید!

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 765.5 کیلو بایت
صفحات کتاب : 234

خلاصه کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید!

کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید! نوشته دیوید جی. لیبرمن، به شما کمک می کند تا در زمانی کوتاه در هر موقعیت یا گفت وگویی بتوانید حقیقت را بیابید و همچنین از رفتار ظاهری، کلام، نوع جملات و عبارات، زبان بدن و پرسش های طرف مقابل دروغ را از راست تشخیص دهید.

صداقت، اساس کلیه روابط را تشکیل می دهد، خواه این رابطه، رابطه ای شغلی باشد و خواه رابطه ای خصوصی. پی بردن به نیات واقعی طرف مقابل بدون تردید بسیار ارزشمند است چرا که مانع از این خواهد شد که وقت، پول، و انرژی شما بیهوده تلف شده و احساسات و عواطف شما به بازی گرفته شود. زمانی که به نیت واقعی یک شخص پی ببرید، می توانید بر اوضاع مسلط شده و یا حداقل مورد سوء استفاده قرار نگیرید.

در زندگی هیچ توانایی بالاتر از این نیست که همیشه و همواره تصمیم های درستی اتخاذ نمایید، اما به خاطر داشته باشید که تصمیم گیری شما تنها زمانی منطقی و صحیح خواهد بود که بر مبنای واقعیت پایه ریزی شده باشد. در کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید (Never be lied to again) شما می آموزید که چگونه به مقصود واقعی اشخاص پی برده و حقیقت ماجرا را از لابه لای سخنان شان بیرون بکشید.

در یک جامعه ایده آل هیچ دروغی وجود ندارد بنابراین نیازی هم به این کتاب احساس نمی شود، اما متأسفانه امروزه ما در جهانی پر از دروغ و فریب زندگی می کنیم و شما ناخودآگاه در این بازی درگیر هستید. حال سؤال این است که «آیا دوست دارید در این بازی برنده شوید؟» مطمئناً! اینگونه دیگر در عشق فریب نمی خورید یا هنگام انجام معاملات هیچ گاه شکست نخواهید خورد. در یک کلام، در هر زمان و در هر موقعیتی که با مردم ارتباط دارید این کتاب راهنمایی است که شما را به یک برنده تبدیل خواهد کرد.

خواندن کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

اگر دوست دارید دیگر در هیچ گفت وگو و شرایطی فریب نخورید و به آسانی بتوانید دروغ را از حقیقت تشخیص دهید این کتاب برای شما بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

با دیوید جی. لیبرمن بیشتر آشنا شویم:

دکتر دیوید جی. لیبرمن (David J Lieberman)، یکی از معروف ترین روانشناسان و متخصصان در حوزه شناخت رفتار بشر است که شهرتی جهانی دارد و کتاب هایش به دوازده زبان دنیا ترجمه شده است.

او به طور پیوسته در برنامه های رادیو و تلویزیون ملی آمریکا حضور می یابد و نظرات کارشناسی اش، بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. دکتر لیبرمن، دارای فوق تخصص در رشته روانشناسی و بنیانگذار تجزیه و تحلیل پویایی اعصاب است که تحول بسیار بزرگی در درمان کوتاه مدت محسوب می شود. راهکارهای فوق العاده و اعجاب انگیز وی موجب پیشرفت در زمینه های مختلف شده است و از سمت دولت ها، سازمان های اداری و شرکت های تجاری معتبر در بیش از بیست و پنج کشور جهان، مورد استفاده قرار می گیرد.

جملات برگزیده کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید:

- حقیقت اولین قربانی گفتگوی مدنی است.
- دروغ های مصلحت آمیز در نهایت به تقلب و دغل کاری منجر می شود.
- فایده دروغگویی چیست، وقتی می توان حقیقت را به نحوی عنوان کرد که همان مقصود را در برداشته باشد!
- حقیقت از هر زاویه ای که نگریسته شود یکی است، اما دروغ باید همیشه در یک مسیر هدایت شود تا واقعی به نظر برسد.
- هر از چند گاه، فاش شدن حقیقت مردم را به زمین می زند، اما اکثر ایشان برخاسته و به سرعت دور می شوند، گویا اصلاً هیچ اتفاقی نیافتاده است.
- فریب، گیاه هرزی است که از جهالت تغذیه کرده، به دور حقیقت می پیچد و قربانی خود را با حرکتی مارپیچ به سمت هدفی مشخص می کشاند.

در بخشی از کتاب هوشیار باشید و فریب نخورید می خوانیم:

بینش افراد نسبت به دنیا غالباً انعکاسی از بینشی است که نسبت به خودشان دارند. اگر کسی بر این تصور باشد که دنیا منجلابی از ریا و فریب می باشد، ممکن است خود وی سرشار از ریا و فریب باشد. مراقب آن دسته از افرادی که مرتباً به شما می گویند که بقیه مردم چقدر فاسد و بدکردار هستند، باشید.

به بیان دقیق تر، اگر کسی بدون مقدمه و بی جهت شما را به دروغ گویی متهم کند از خودتان بپرسید:

"چرا او اینقدر بدگمان است؟" در مبحث روانشناسی به مورد فوق، فرافکنی اطلاق می شود. اگر شخصی مرتباً از شما درباره انگیزه و اعمالتان پرس وجو کند باید زنگ خطری در ذهنتان به صدا درآید. تاکنون چندبار شنیده اید که مردی مرتباً نامزدش را به خیانت متهم کرده است اما پس از مدتی نامزدش دریافته که دست این مرد به تمامی گناهانی که به وی نسبت می داده، آلوده بوده است؟

همچنین، اگر کسی دائماً از شما بپرسد که آیا به وی اعتماد دارید و حرفش را باور می کنید، مواظب باشید! درست همانطوری که یک بیمار پارانویایی (شخصی که نسبت به همه چیز بدگمان و مشکوک است) تصور می کند که همه می توانند به افکار درونیش پی ببرند، شخص دروغگو نیز درباره صداقت ظاهری اش پرس و جو می کند و چنانچه شما به وضوح به این پرسش وی پاسخ ندهید، او با جمله زیر از خود واکنش نشان می دهد: «تو به من اعتماد نداری، مگه نه؟»

بنابر یک قاعده کلی: «اکثر افرادی که راست می گویند بر این باورند که مردم حرفشان را باور می کنند.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 234

کنگره : BF637‭‬ ‭/ر16‏‫‭ل9 1386

دیویی : 158/2

کتابشناسی ملی : م85-24197

شابک : 978-964-4121-84-5

سال نشر : 1386

نظرات