کتاب آدم های بدقلق

چگونه خود را از انتقادهای تند رئیس ها، همکارها و مشتری های بدقلق در امان نگه داریم

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 176

خلاصه کتاب آدم های بدقلق

جان هوور در کتاب آدم های بدقلق به شما نشان می دهد که چگونه خود را از خورده گیری های تند مدیران، همکاران و مشتری های بدقلق در امان نگه دارید. همچنین نکات مهمی درباره نحوه رفتار سازمانی ارائه می دهد که می تواند برای تمامی کارمندان مفید باشد.

حتماً شما هم این تجربه را داشته اید که کار کردن با برخی افراد برایتان بسیار سخت و دشوار بوده. فکر می کنید با این دسته از افراد چگونه باید رفتار کرد؟ تا به حال راه حلی یافته اید که از دست یک کارفرمای سخت گیر و یا یک همکار پر چانه که مسائل خصوصی اش را برای شما می گوید خلاص شوید؟ حتماً دیده اید که بعضی از مدیران به راحتی با کارمندان بدقلق کنار می آیند اما برخی دیگر اصلاً با اینگونه افراد سازگار نیستند. خود شما برای اینکه به یک کارمند بدقلق تبدیل نشوید چه کرده اید؟

از دیدگاه جان هوور (John Hoover) می توان گفت نحوه رفتار با افراد بدقلق یکی از سخت ترین معضلات در محیط کاری است. در کتاب آدم های بدقلق (Difficult people)، از دانش تعدای از بهترین متفکران در حوزه علوم انسانی بهره گرفته شده و تجربیات باارزش آن ها به طور خلاصه و مفید آورده شده است تا به شما کمک کند با چنین افرادی بهتر ارتباط برقرار کنید. زبان کتاب ساده است و طرح رنگی آن به درک بهتر مفاهیم کمک می کند.

به کمک تست های خودشناسی که در این کتاب ارائه شده می توانید میزان آگاهی خود نسبت به افراد بدقلق را بسنجید و یاد بگیرید که چگونه باید با اینگونه افراد برخورد کنید. در این کتاب مثال هایی بیان شده که نشان می دهد بعضی افراد با چه راه حل هایی با آدم های بدقلق کنار آمده اند و مانع از آسیب رسیدن به زندگی شان شده اند.

نمونه هایی که با عنوان حقیقت پشت آمارها آورده شده به توصیف چالش هایی می پردازد که مدیران و رئیسان از دیرباز با آن ها دست به گریبان بودند. اگر شما هم با این چالش ها مواجه شدید اصلاً نگران نباشید چرا که وجود این ها امری طبیعی است و در یک سازمان طیف های مختلفی از افراد با شخصیت های گوناگون در کنار هم قرار می گیرند.

در قسمت های خارج از چارچوب راهکارهایی برای حل این چالش ها ارائه شده است که ممکن است برای شما کارآمد و مفید باشد. جمله ها و گفته هایی که از زبان مدیران موفق، روان شناسان و متخصصان علوم انسانی در این کتاب آورده شده، به شما انگیزه می دهد تا راه همکاری با افراد بدقلق را پیدا کرده و ارتباطتان را با آن ها بهتر کنید.

این کتاب به شما کمک می کند تا فردی متفاوت برای شرکت خود و همچنین انسانی تأثیرگذار در زندگی کسانی باشید که از شما حمایت می کنند.

خواندن کتاب آدم های بدقلق به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

این کتاب برای تمامی مدیران و کارمندان و افرادی که در ارتباط با آدم های بدقلق هستند بسیار مفید و کاربردی است.

با جان هوور بیشتر آشنا شویم:

جان هوور مدیر اجرایی سابق کمپانی «والت دیزنی» و انتشارات «مک گراهیل» است. او در حوزه روان دروانی زوج ها و خانواده ها و نیز حوزه توسعه انسانی و سازمانی دارای درجه کارشناسی ارشد و در حوزه سیستم های انسانی و سازمانی دارای درجه دکترا است. دکتر هوور یک مربی بزرگ در زمینه رهبری، یک متخصص برجسته در حوزه ارتباطات سازمانی و یک مشاور رفتار سازمانی و علاوه بر این او مدیر کارگاه های مختلف در زمینه مدیریت و رهبری است و سخنران شماره یک بسیاری از سازمان ها می باشد.

همچنین او صاحب 12 کتاب در حوزه مدیریت و مسائل انگیزشی است که یا خودش به تنهایی آن ها را نوشته و یا در نوشتن آن ها با نویسنده دیگری همکاری کرده است. بعضی از این آثار عبارتند از: چطور برای یک احمق کار کنیم، چطور با یک احمق زندگی کنیم، چطور به یک احمق چیزی بفروشیم، هنر «برخورد راه گشا»، رهبری بی قید و بند و مدیریت زمان.

در بخشی از کتاب آدم های بدقلق می خوانیم:

یک فرد بدقلق می تواند به طور غیر مستقیم روی موفقیت همه جانبه کل یک بخش یا شرکت تأثیر بگذارد. از بین رفتن انرژی، شور و هیجان و بازدهیِ ناشی از وجود اختلافِ عقیده و بگومگو در میان کارمندان یا همکاران چنان باعث منحرف شدن از مسیر مورد نظر می شود که تعیین میزان تأثیرات منفی آن روی کسب نتایج مورد نظر واقعاً کار دشواری است. اگر شما و افراد زیردست تان، در مواجه با فردی که مشکلات فراوانی به بار می آورد، از او دوری کنید باعث می شوید که بازدهی تیمی لطمه ببیند چون وقتی افراد باهم ارتباط برقرار نکنند، اطلاعاتی رد و بدل نمی شود و طبیعتاً نقاط قوت و ضعف شرکت هم مشخص نمی شود. نقاط ضعف موجود در فعالیت های مربوط به بخش شما می تواند باعث قطع ارتباط با مشتری ها شود و بخش های دیگر و حتی کل شرکت را هم تحت تأثیر قرار دهد.

همین طور که مشکلات بخش افزایش می یابند، شهرت شما هم به عنوان یک رهبر کارآمد و بازیگر اول تیم لطمه می بیند و تمام بخش شما هم به نوبه خود تحت تأثیر عواقب این مسئله قرار می گیرد. مرداب مشکلات، سرزندگی و شور و نشاط محیط کاری را در خود فرو می برد و آن انرژی را که شما و بهترین افرادتان در کارتان به آن نیاز دارید می خشکاند

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها آدم های بدقلق

مشخصات کتاب آدم های بدقلق

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 176

کنگره : HF5549/5‭‬ ‭/ک25‏‫‬‭ھ9 1389

دیویی : 658/3045‬

کتابشناسی ملی : 1‎2‎3‎7‎3‎9‎3

شابک : 978-964-412-869-1‬‬

سال نشر : 1389

نظرات درباره آدم های بدقلق