1 / 3

دانلود کتاب هدیه حال

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 326.7 کیلو بایت
صفحات کتاب : 133
5,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب هدیه حال نوشته اسپنسر جانسون، راهکارهایی برای لذت بردن از زندگی و کار و نحوه ی مقابله با تغییرات کاری و شخصی را ارائه می دهد. تغییراتی که موجب موفقیت و سعاتمندی شما در زندگی و شغلتان می شود.

این کتاب جذاب، داستانی زیبا و با چالش های فراوان است که تغییرات مهم و چشمگیر زندگی را برایتان به تصویر می کشد. کتاب هدیه حال (The Present: The Gift) به زندگی مرد جوان و تازه کاری می پردازد که کم کم سفر پرفراز و نشیبش به سوی بزرگسالی آغاز شده و به دنبال هدیه ای ناشناخته است که یکی از دوستانش به او وعده اش را داده. طبق گفته های آن فرد بهترین هدیه ای که هر فرد می تواند دریافت کند همین هدیه است. او در پاسخ به سوال مرد جوان که می پرسد دلیل برجسته و مهم بودن این هدیه چیست، می گوید: تنها چیزی که در هنگامه ی تغییرات، تغییر نمی کند همین هدیه است.

زمان می گذرد و پسرک کم کم بزرگ می شود و با نگاهی واقع بینانه تر زندگی اش را نظاره می کند. مدتی که می گذرد نزد دوستش برمی گردد و از او برای یافتن هدیه کمک می خواهد اما دوستش به او جواب می دهد که خودش باید آن را بیابد. به همین دلیل و با توجه به نصیحت او، تحقیقات زیادی برای یافتن این هدیه جادویی انجام می دهد. هدیه ای که تغییر نمی کند و راهکارهای زندگی شاد، موفقیت و خوشبختی را در خود دارد. این اثر هدیه بسیار ارزشمندی برای خودتان و برای تمام کسانی است که دوستشان دارید.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) در کتاب حاضر با روایت این داستان به شما می گوید که چگونه می توانید به شادی، آرامش، خوشبختی، خلاقیت و موفقیت دست پیدا کنید. او کشف این راز را هدیه ای برای تمامی انسان ها می داند. هدیه ای که باعث می شود از تک تک لحظات تان نهایت لذت را ببرید.

خواندن کتاب هدیه حال به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

این کتاب به آن دسته از کسانی که علاقه مند به ایجاد تغییر و پیشرفت در زندگی و شغل خود هستند پیشنهاد می شود. همچنین می تواند برای افرادی که به مباحث روانشناسی علاقه دارند جذاب باشد.

با اسپنسر جانسون بیشتر آشنا شویم:

اسپنسر جانسون از برجسته ترین نویسندگان در زمینه مدیریت و فروش در دنیا به شمار می رود. میلیون ها نفر از طرفداران آثار او توانسته اند به سادگی با اعتماد به خود در حرفه، شغل و زندگی به موفقیت و سعادت برسند. از دیگر آثار او می توان به چه کسی پنیر مرا برداشت، قله ها و دره ها، نقش مادر در تریبت کودک و نقش پدر در تربیت کودک اشاره کرد. او همچنین کتاب مدیر یک دقیقه ای را به همراه دکتر کنت بلانچارد نوشته است.

در بخشی از کتاب هدیه حال می خوانیم:

پیرمرد گفت: «اغلب مردم این طور عمل می کنند. در حقیقت، بیشتر موقعیت ها مخلوطی از بدی و خوبی، نکات مثبت و نکات منفی هستند. بستگی به این دارد که چگونه به آن ها نگاه کنیم. پیرمرد ادامه داد: «هرچه بیشتر به نکات منفی مسأله ای نگاه کنی، به همان نسبت انرژی و اعتماد به نفس خود را از دست می دهی. به همین دلیل وقتی خودت را در موقعیت نامطلوبی می بینی، بسیار مهم است که به دنبال نکات مثبت بگردی، حتی اگر پیدا کردنشان سخت باشد. سپس از آن ها قدردانی کنی و بهترین استفاده را برای بهبود اوضاع بنمایی.

«هرچه بیشتر قدردان نکات مثبت موجود در حال باشی، شادتر خواهی بود، احساس آرامش بیشتری خواهی کرد و بودن در زمان حال برایت آسان تر خواهد شد».

مرد جوان پرسید: «اگر شرایط حال خیلی دردناک بود چه؟ مانند از دست دادن فردی که به او عشق می ورزید».

پیرمرد پاسخ داد: «درد، تفاوت میان چیزی است که وجود دارد و چیزی که شما خواهان آنید که موجود باشد».

«دردی که در زمان احساس می کنی، بی گمان همانند هر امر دیگری تغییر خواهد کرد، می آید و می رود. این یک اصل است».

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 133

کنگره : BJ1481‏‫‬‭‭/ج‌24ھ37 1383‬

دیویی : 158/1

کتابشناسی ملی : م‌83-5260

شابک : 9789644120107‬

سال نشر : 1383

نظرات