1 / 3

مزیت شکست خوردن

چرا درست شکست خوردن کلید موفقیت است

موضوعات


دانلود کتاب مزیت شکست خوردن

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 4.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 311
17,900 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب مزیت شکست خوردن به قلم مگان مک آردل، با تاکید بر اینکه بسیاری از کسب و کارهای موفق حاصل شکست های متوالی هستند، به شما نشان می دهد که چگونه شکست می تواند کلید موفقیت باشد و به پیروزی منجر شود.

اغلب انسان ها از شکست بیش از هر چیز دیگری می ترسند. می توان گفت که این ترس در میان مردم امریکا حتی بالاتر از مرگ است. هراس از صحبت کردن در جمع، که در واقع همان ترس از شکست در برابر دیگران است، در میان آنان بسیار شایع است. شکست در حالت طبیعی هم ناخوشایند است، چه برسد به اینکه دیگران هم نظاره گر آن باشند.

این غریزه های عمیق، همگی با طبیعت انسان گره خورده اند. اما خود انسان نیز با طرز فکرش در مورد شکست خوردن به آن ها دامن می زند. شما گمان می کنید دلیل شکست خوردن این است که فردی در جایی مرتکب یک کار اشتباه شده است. اما در واقع در بیشتر موارد، شکست ماحصل انجام کاری درست است؛ کاری که کسی تا به حال آن را انجام نداده است و شما برای نخستین بار می خواهید آن را آزمایش کنید.

با بررسی زندگی انسان های موفق، متوجه می شوید که زندگی تمام آن ها بر پایه شکست بنا شده است. مگان مک آردل (Megan McArdle) در کتاب مزیت شکست خوردن (The Up Side of Down: Why Failing Well Is the Key to Success) به شما نشان می دهد اگر شکست را به درستی بپذیرید و با آن کنار بیایید، آن وقت شکست ممکن است بهترین پیشامدی باشد که برای شما اتفاق افتاده است در صورتی که بیشتر افراد، شکست را بدترین واقعه می دانند.

به بیان دیگر از آن جا که شما نمی توانید صرفاً با شکست نخوردن موفق شوید، لذا نباید وقت و انرژی خود را صرف این کنید که از این شکست ها فاصله بگیرید. شما باید با آغوش باز شکست هایی که فرصت هایی برای یادگیری و پیشرفت هستند را بپذیرید و مردم را نیز به شکست خوردن راغب کنید و از شکست های فاجعه آمیز و مخرب دوری کنید.

یادگیری از شکست یعنی متوجه اشتباهاتتان بشوید، زیرا اگر ندانید کجای کارتان اشتباه بوده، چه بسا برای درست کردنش به کارهای اشتباه دیگری هم دست بزنید. برخی از اشتباهات نیازمند مجازات است اما برخی دیگر اشتباهاتی طبیعی است که مرتکب شدن آن ها دور از انتظار نیست زیرا در آن کار زیاد ماهر نبوده اید. اشتباه کردن به دلیل یک اشتباه دیگر، نهایت فاجعه را نشان می دهد.

مگان مک آردل به شما اطمینان می دهد که در این کتاب می توانید مهارت هایی را بیاموزید که به کمک آن ها هر شکستی را به فرصت تبدیل کنید.

در بخشی از کتاب مزیت شکست خوردن می خوانیم:

تقریباً همه روزنامه نگاران این دو رؤیا را دارند. یکی پوشش دادن خبری که ممکن است شما را به تکاپو وادارد، دیگری یافتن خبری که ممکن است باعث شود رئیس جمهور کارش را از دست بدهد. این ها رؤیایی است که همه روزنامه نگاران وقتی روبه روی آن ها نشسته اید در سر می پرورانند.

دن راتر به عنوان خبرنگاری خارجی در ویتنام، اولین رؤیا را به واقعیت تبدیل کرده بود. وقتی در هشتم سپتامبر سال 2004 مقابل دوربین قرار گرفت، حتماً در فکر تحقق رؤیای دوم بود که به گروهی ملحق شد که تاکنون فقط یک تیم مشهور عضوش بود، تیمی متشکل از باب وودوارد و کارل برنشتاین. با شروع فصل انتخابات سال 2004، رئیس جمهور بوش با سناتور جان کری در رقابتی تنگاتنگ بود و شبکه سی بی اس خودش را آماده کرده بود خبری درجه یک بدهد، شامل مدارکی که نشان می داد بوش در هنگام انجام وظیفه در ویتنام به عنوان افسر نیروی هوایی ملی تگزاس، بدون مجوز غیبت کرده بود.

این داستان جدیدی نبود. سال ها بود که شایعاتی در مورد این قضیه وجود داشت. اما این داستان ها و شایعات را نمی شد اثبات کرد. خاطرات انسان ها بعد از سی سال کم رنگ می شود و بسیاری از مردم در این مدت فوت کرده اند. فقط برنامه تلویزیونی «شصت دقیقه» مدرکی به دست آورده بود که بر حرف های مردم و خاطراتشان متکی نبود. آن ها به یادداشت های خصوصی جری کیلیان افسر ارشد بوش دست یافته بودند که به نظر می رسید می تواند همه چیز را اثبات کند. این یادداشت ها با سابقه رسمی خیلی تمیز و پاک او در تناقض بود و نشان می داد که بوش از دستور مستقیم کیلیان مبنی بر انجام پرواز سرپیچی کرده است.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 311

کنگره : HF5386‏‫‭/م63م4 1398

دیویی : 650/1

کتابشناسی ملی : 5206885

شابک : 978-964-236-954-6

سال نشر : 1398

فهرست

مقدمه
فصل اول: شکست امری اساسی است
شکست متضاد امنیت نیست: در واقع هیچ چیز نیست!
تعریف و تمجید بیش از حد می تواند یک سم خطرناک باشد
«آیا می خواهید دوباره امتحان کنید؟»
فصل دوم: جامعه با فضیلت
همه شکست ها خوب نیستند
چرا سرمایه داری در نیویورک جواب می دهد اما در مسکو نه
چه کسی قوانین را وضع می کند؟
ریشه دیرینه بازارهای مدرن
خطر، به اشتراک گذاشتن، و دو راهی اسکیموها
عدالت کشاورزان
فصل سوم: آزمایش ها
عملکرد گذشته هیچ ضمانتی برای نتایج آینده نیست
هرج و مرج در آزمایشگاه
اصلاحات رفاهی: آزمایش به دولت می رسد
محدودیت های عملی خود را بشناسید
خطرات نقشه آینده
درس درست را یاد بگیرید
فصل چهارم: تصادفات، اشتباهات، شکست ها، و بلایا
چطور شکست ها بد و بدتر می شوند
خطای استاندارد
چطور پزشکان اشتباه می کنند
فصل پنجم: بحران
بهترین اتفاقی که تابه حال برای من افتاده است
انحطاط جنرال موتورز
تعصب عادی بودن وضعیت
هزینه این اقدامات ناکافی و ناقاطع
پول دور ریختن
«هزینه های برگشت ناپذیر» یا خطر بدتر شدن اوضاع
تفسیر زیان، یا چرا ما نمی توانیم از تصمیم های غلط دست برداریم
چرا شرکت هایی که زمانی موفق بوده اند باز نمی توانند موفق باشند
گروه گرایی
سه راه
فصل ششم: پذیرفتن اینکه مشکلی داریم
مشکل شناسایی
کوری از سر بی توجهی
تا کردن نقشه
تعصب تأیید
از یک خطا در قضاوت تا انحراف در اخلاقیات
فصل هفتم: گیر نیفتادن
بدترین اتفاقی که تا به حال برای من افتاده است
چرا بیکاری بدترین وضعیت است
بهترین اتفاقی که برای من افتاد
راز یافتن شغل
نصیحت فروشنده
بدانید که چه موقع نقل مکان کنید
استثنایی بودن بازار کار امریکا
تله بیکاری
فصل هشتم: تقصیر
ما جهان را چگونه می بینیم
حقیقت پشت فاجعه
من می دانم همیشه یک آدم بد یک جایی وجود دارد
هم تیمی شدن مالی
دستگاه شناسایی عمل
توهم کنترل
مقصرها و قضاوت
فصل نهم: تنبیه
صحبت پدرانه
قوانین سختگیرانه تصادفی
آیا مجرمان می توانند بر نفسشان غلبه کنند؟
اهمیت پافشاری و مداومت
چرا عشق خشن و بی رحمانه جواب می دهد
مجازات برای درس دادن است، نه انتقام گرفتن
فصل دهم: بخشش
سخن آخر

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات